Na Česko se řítí muzikál Mamma Mia! Tuzemští tvůrci si přitom nekladou nízké cíle. Mluví o hitu sezónu a do zbraně povolali i hvězdu Četnických humoresek herečku Alenu Antalovou (41).

Kromě brněnské hvězdy, čtyřnásobné maminky, která se na scénu vrací po mateřské s dcerou Maruškou, na prknech pražského Kongresového centra zazáří také Daniela Šinkorová, Leona Machálková nebo Jitka Asterová.

Příležitost dostala i Hana Holišová známá ze seriálu Velmi křehké vztahy, která dostala Cenu Thálie za muzikál Papežky. "Zájem o účinkování v Mamma Mia byl mimořádný, především díky hitům skupiny Abba," potvrdil producent Peter Kovarčík.

"Divákům nabídneme původní nastudování s originální dekorací a kostýmy," doplnil režisér Antonín Procházka. Čeština bude už patnáctým jazykem, jakým Mamma Mia v překladu Adama Nováka zpívá. Muzikál se hned po svém uvedení v roce 1999 stal hitem a vidělo jej přes 54 milionů diváků.

Kromě zmíněných dam v něm už 12. prosince zazáří také Hana Křížková, Sabina Křováková, Petr Kolář, Jiří Langmajer, Jaroslava Kretschmerová, Ivana Chýlková, Roman Vojtek a Michal Foret a Pavel Vítek.

Foto: Herminapress.cz