Včera jste si mohli přečíst rozhovor s Ondřejem Soukupem, který pro připravovaný muzikál z prostředí džungle složil hudbu. Dnes se dozvíte, co přitahovalo autorku libreta a textů, Gabrielou Osvaldovou, na říši zvířat.

S nápadem pustit se do Kiplingových Knih džunglí jste přišla vy sama. Co ve vás vyvolalo chuť zpracovat je do muzikálu?

Zoologická zahrada. Chodíme tam často a jednou navečer mi došlo, že by mě teď mnohem víc bavilo psát o zvířatech než o lidech. Nejsem velkým fanouškem muzikálů, s některými mám spíš problém. Když jsem uvažovala o tom, na co bych byla ochotna jít, napadl mě Mauglí.

Mauglí a spol. se na divadelním jevišti nebo filmovém plátně objevil celosvětově mnohokrát. Jak se hledá prostor přinést do početné rodiny rozličných zpracování ještě něco nového?

Samozřejmě bychom chtěli, aby atmosféra Kiplingových Knih džunglí, která oslovila několik generací čtenářů, zůstala zachována, ale místy jsme si dovolili do příběhu trochu ,hrábnout. To, jestli bude Mauglí zpívat, nebo tančit, už záleží na autorovi hudby a režijním pojetí. Doufáme, že i scénické ztvárnění nám přinese nebývalý zážitek.

Bude váš nový muzikál čistě pohádkou pro malé diváky?

Tak to opravdu, ale opravdu… nebude. Zpracovali jsme podivuhodný příběh o tom, že zvířata nás můžou naučit o nás samých víc, než si dokážeme představit. No a konečně - nejoblíbenější pohádky přece skoro vůbec nejsou pro děti.

Foto: showpix.cz