Na světě je již druhé víno, které může pomoci pacientům s Alzheimerovou chorobou. Celých 100 Kč z prodeje každé láhve růžového vína Rosé A, které pokřtila herečka Alena Antalová, míří na podporu výzkumu, diagnostiky a zlepšení kvality péče o pacienty. 

Rosé A pochází z vinařství Arte Vini z Nového Šaldorfu na Znojemsku. Po vínu Cuvée A, na jehož tvorbě se spolupodílel i režisér Jan Hřebejk, je dalším vínem, jehož výtěžek z prodeje putuje na pomoc pacientům s Alzheimerovou chorobou. Lidé, kteří si Rosé A koupí jako dárek, dávají jej vlastně dvakrát, nejen svým blízkým, klientům nebo obchodní partnerům, ale také pacientům s touto chorobou. Alena Antalová se stala patronkou vína, protože si přeje, aby nemocní senioři měli lepší péči a žili v důstojnějších podmínkách.

K výhodám růžových vín patří, že jsou lehká a skvěle doprovodí letní posezení s přáteli. Rosé A je 100% odrůdou Zweigeltrebe s jemně ovocným nádechem a decentní kořenitostí. Výborně se hodí k zeleninovým salátům, méně aromatickým sýrům a ovocným dezertům. Koupíte ho na  www.alzheimernf.cz  či u dodavatele Arte Vini v Chýni nebo Novém Šaldorfu. A protože podle některých vědců sklenička vína denně může snížit riziko vzniku Alzheimerovy nemoci, pijme ho nejen na, ale i pro zdraví!

Foto: Archiv