Restaurace, kterou vám dnes představujeme, je výjimečná hned v několika ohledech. Kromě romantického „kamenného“ zázemí s prostorem pro posezení je totiž její další část umístěna ve stanu, jenž je v zimě vyhřívaný. A protože vás obklopuje příroda známého pražského ostrova, nese restaurace i výmluvný název Žofín Garden.

Pokud máte děti, vyražte s nimi na Žofín ve čtvrtek 5. 12., protože tam pro ně chystají speciální mikulášskou párty. Moderátory akce budou oživlé obří perníčky a spousta kouzelných bytostí, na závěr dostanou děti mikulášskou nadílku. Mikulášská párty vypukne v 16 hodin a potrvá až do 20 hodin. Chybět nebudou ani vánoční skřítci a čerti ze školky. Zábava pro děti bude připravena na pódiu, kde proběhne dvouhodinová show s programem.

DSC_8029

Otevřeny budou také speciální vánoční dílny na zdobení perníčků a malování a čtyři stanoviště pro mikulášské soutěže. Děti se mohou nechat vyfotit s pány Perníčky a snímek vyvolat rovnou na místě. Zlobivé jedince mohou rodiče odložit v čertí školce, ale jen dočasně, večer si je musí opět vyzvednout, transport do pekla restaurace bohužel nezajišťuje.

epřová žebírka v medovo-rajčatové omáčce, salát z nakládané zeleniny, hořčice, křen, čerstvý chléb

A na co se můžete těšit u studeného bufetu? Kuchaři vám nabídnou například Caesar salát s ančovičkovým dresinkem, pošírovaného lososa s ananasovo-koprovým dresinkem nebo krůtí prsíčka s remuládou ze sušených rajčat. Dát si můžete ale i polévku z máslové dýně, grilovaný modrohlav s muškátovou omáčkou, BBQ žebírka, pečenou kachnu na pomerančích, palačinky, trhance či tvarohové košíčky. Děti si budou moci dát například kuřecí nugetky, rybí prsty a bramborové hranolky.

+Żof+şn garden - stan

Nestihnete-li Mikulášský program, nic se neděje, restaurace Žofín Garden pořádá na podzim i v zimě pravidelné nedělní brunche se zábavným programem pro rodiny s dětmi. Každý týden přináší jiné téma, děti baví animátoři v kostýmech a vše se odehrává i během zimních měsíců právě ve vytápěném stanu uprostřed Slovanského ostrova. Pochutnáte si tu na čerstvém mase z lávového grilu nebo na vepřových žebírkách. V rámci pravidelného menu je servírován například žofínský marinovaný losos lehce provoněný dubovým kouřem s limetkovo-akáciovým dresinkem nebo studená hovězí pečeně z kýty mladého býčka v pepřové krustě s celerovo-cuketovou remuládou. Nechybějí ani domácí dezerty, čokoládová fontána s ovocem, palačinky provoněné citrusovou kůrou s džemem, oříšky, domácí šlehačkou a dárky pro děti.

Z3

Pokud jsme ve vás vzbudili dojem, že je Žofín Garden rodinná restaurace, je to sice správná představa, ale během pracovního týdne je zároveň výhodným místem pro oběd či večeři spojené (nejen) s obchodní schůzkou v centru Prahy. Slovanský ostrov na Vltavě mezi Národním divadlem a Tančícím domem nabízí romantiku, poctivé jídlo za dobrou cenu i pohodlné parkování před restaurací.

Tak hurá na ostrov!

Foto: Archiv