Kdo by měl pocit, že moderátorka Klára Doležalová (40) se svým manželem Miodragem a dcerami Miou a Natálkou tráví dovolenou pouze na Jadranu, ten by se šeredně spletl.

Hvězda primáckého zpravodajství dobře ví, že existují i další místa, která stojí za to objevit. Jedním z nich je bezesporu Jordánsko, které se v hledáčku Čechů objevuje bohužel jen málokdy.

"Spojili jsme příjemné s užitečným, protože děti chtěly k teplému moři a my s manželem zas něco zajímavého poznat, co jsme ještě neviděli. A musím říct, že vůbec nelitujeme, navštívili jsme totiž jeden z novodobých 7 divů světa, skalní město Petra," nechala se slyšet Klára.

"Bylo vytesáno do skal v prvním století před naším letopočtem a když do něj vstoupíte nekonečnou skalní soutěskou, doslova vám to vyrazí dech," nešetří chválou.

"Schopnosti a kulturnost národa, který vlastně vyšel z pouště, je naprosto ohromující. Navíc si celý prostor můžete prohlédnout ze hřbetu velblouda, čehož jsme pochopitelně využili," pochlubila se moderátorka, která si netradiční dovolenou nemůže vynachválit.

"Okem tu dohlédnete izraelský Eilat, egyptský přístav je přímo naproti nám a patnáct minut jízdy pod námi jsou hranice se Saúdskou Arábií. Naprosto bizarní pozice," překvapila.

"Děti si užívají koupání v Rudém moři, které místy trochu připomíná Jadran. Ale upřímně, Jadran je jen jeden," doplnila Doležalová, jež striktně dodržuje i místní kulturu a s ní související zvyky.

Foto: Archiv Kláry Doležalové