Herečka Marie Doležalová (26), která se proslavila rolí Saši v sitcomu Comeback, vždycky dostávala role naivek nebo podivínek. Nyní se díky angažmá v seriálu Cesty domů konečně raduje z vážné role!

"Koncipientka Alena je moje první vážná postava, jsem zvyklá hrát většinou naivky a holky roztomilé a trochu hloupé. Líbí se mi, že Alena je ambiciózní, někdy možná trochu ostrá a malinko mrška," pochvaluje si Doležalová, která si naivku zahrála i v primáckém seriálu Obchoďák, kde "uháněla" Ondřeje Sokola známého z Partičky.

"Má za vzor Simonu, což se mi dobře hraje, protože pro mě je vzorem zase Veronika Freimanová, která její roli ztvárňuje. Ráda ji sleduju při práci a učím se od ní," říká Marie.

doležalova-4

Kvůli nové roli se také na chvíli stala modelkou. To když ji fotograf Marek Dienstl vzal na focení promosnímků. "Užívala jsem si to. Bylo zajímavé stylizovat se do úplně jiného typu, zkoušet trochu jiné účesy, líčení, oblečení, různé pózy a pak se vidět na fotkách," vzpomínala mladá herečka.

"Byla jsem překvapená, jak je to vyčerpávající, že nestačí jen stát a tvářit se. Na focení mě baví, že snese stylizaci a výraznější líčení," vypočítává Doležalová.

"Líbí se mi to, ale kdybych takhle nalíčená měla chodit po ulici, asi bych se necítila přirozeně, přišlo by mi to přehnané," dodává.

Dolezalova-3

Foto: FTV Prima