Už víte, jak si vybrat ten správný štětec pro dokonalé líčení. Aby se s nimi ale dobře pracovalo, je důležité je udržovat v dobrém stavu a hlavně v perfektní čistotě. Jak na to?

Pravidelná očista štětin štětců je nutná nejen kvůli jejich údržbě, ale také pro dobrý stav vaší pleti. V chloupcích se totiž drží spousta nečistot, jež mohou způsobit zánětlivé projevy na pokožce. Ulpívají v nich totiž zbytky líčidel, prach, odumřelé částečky kůže i kožní maz. To vše dohromady bývá živná půda pro bakterie a plísně! Všechno tohle si přece nechcete každý den nanášet na obličej spolu se svým oblíbeným make-upem, že?

Zatočte s bakteriemi Úplně ideální je štětce čistit po každém použití pomocí speciálního antibakteriálního čističe na štětce, který je vydezinfikuje a také z nich dobře odstraní zbytky pigmentů. Složení čistících roztoků navíc vyživují štětiny, takže prodlužují jejich životnost. Čištění je snadné a rychlé: stačí nakapat tekutinu na ubrousek, štětec do něj důkladně otřít a následně jej nechat na pár minut vyschnout.

Minimálně jednou za týden je ale potřeba štětce vyprat pořádně ve vodě a šetrném šampónu na vlasy, zejména pokud jde o kousky z přírodních štětin. Na syntetické postačí dobré antibakteriální mýdlo. Štětce sušte vždy ve vodorovné poloze, aby se voda nedostala dovnitř.

A pokud tápete, jak vybrat kvalitní štětec, užitečné rady najdete zde.