Co všechno se dá dělat na jaře, abyste byli fit a plní energie? Zapomeňte na tělocvičnu a vyrazte ven! Zdravý životní styl velí: Opusťte své domovy, otevřete své plíce a pořádně se nadechněte jara! 

 1. Vyběhněte ven Přebytečná kila vyženete ven pořádným tréninkem. Běhání je jedna z věcí, která se dá dělat kdekoliv. Stačí pár kvalitních tenisek, legíny a funkční triko, nebo mikinu a rytmickou hudbu do uší.

2. Šlápněte do pedálů Cyklistika je blahodárná na posílení celého těla, zvláště pak dolních partií, na zlepšení fyzičky a redukci nadváhy. S výbavou už je to o něco složitější, a abyste byla v bezpečí a jízdu si mohla užít pořádně a bez rizika, poraďte se s odborníky. Zkusit můžete například www.progresscycle.cz.

3. Nordic walking Potkáváte na procházce spousty lidí v slušném tempu s hůlkami a pořád nevíte, k čemu je to dobré? Budete se divit, ale Nordic walking, který objevili ve Finsku, aktivně zapojuje a posiluje až 90% svalů celého těla, zlepšuje pohyblivost páteře – uvolňuje napětí krčních, ramenních a mezilopatkových svalů a přispívá ke správnému držení těla. Díky holím budete méně zatěžovat klouby a získáte i lepší stabilitu.

MTB Womens 07

4. Kouzlo zahradničení Čerstvé ingredience na saláty z vašeho záhonku, volný čas v přírodě a uspokojení z úrody je zaručený relax pro duši. Odreagujte se okopáváním, sázením, zaléváním a sklizní. Budete dýchat zdravý vzduch a i vaše tělo se pořádně protáhne. Ono takové zalévání nebo orání totiž není pro žádná ořezávátka. A navíc stačí dobré rukavice, slamáček a staré tepláky.

5. Koňský hřbet Zapište se na hodiny jezdectví! Na koni uvidíte všechno z jiné perspektivy a kontakt se zvířetem a následná péče o něj zlepší vaší náladu i životní postoje. Tento krásný sport vyžaduje sice hodně odvahy a energie, ale po každé jízdě vás tyto vzpomínky budou ještě dlouho hřát u srdce. Jezdecké potřeby a koně máte vždy v ceně kurzu.

6. Meditace v přírodě Pokud si myslíte, že jóga patří do tělocvičny, tak se mýlíte. Tu nejsilnější harmonii těla a duševní rovnováhy si naopak užijete v přírodě. Zapište se na kurz, nebo pokud jste samouci, vyjděte na louku, do parku, či na zahradu a začněte meditovat.

7. Zdolávejte vrcholy Adrenalin a velké soustředění odplaví vaše problémy a denní starosti. Lezectví si žádá velký výdej energie a síly, za to pak poskytne nádherné vyhlídky a rozhledy. Potřebujete k tomu speciální boty s měkkou podrážkou, lana a sedák a do začátku rozhodně parťáka či instruktora, který vás bude jistit.

Outdoor 16

8. Trendy in-liny Při bruslení posílíte celé tělo s důrazem na zadeček a nohy. Projet se na čerstvém vzduchu je k nezaplacení a navíc možná objevíte svaly, které jste zatím příliš nenamáhali. Nezapomeňte si pořídit helmu a chrániče loktů, kolen a zápěstí.

9. Staňte se lovkyní Za venkovní sport můžeme rozhodně označit i rybaření. Že je to nuda? Naopak! Odreagujete svou mysl a perfektně si odpočinete. Potřebujete jen proutek, rybářský průkaz, sedátko, návnadu a teplé nepromokavé oblečení. Uvidíte, že strávit čas s rybami, knížkou a sami se sebou u řeky je jedna z nejromantičtějších chvilek, které můžete zažít.

10. Vyvětrejte i svůj šatník! Jarní outfity potřebují stejně jako vy svěží vítr, a tak je na čase vyrazit na nákupy. Takových kilometrů co našlapete po obchodech, někdy vydá za samotnou posilovnu. O počtu přibývajících tašek na vašich pažích nemluvě.

Foto: Archiv