Tvářenky jsou pro mnoho žen tabu, možná proto, že nevědí, kam a jak ji nanášet. Nahlédněte s námi do tajů barevného spektra a přečtěte si pár cenných rad, jak čarovat s barvami na lících.

Důležité je najít ten pravý odstín. Jde o neutrální tóny jako broskvová, korálová (ideální je mix těchto odstínů), béžová s růžovými podtóny – záleží na tom, jestli upřednostňujete studené nebo teplé. Zkušenost je však taková, že teplé jsou k tváři lichotivější a přirozenější. Ženám se světlejší pletí svědčí jasnější odstíny a mohou si dovolit i víc experimentovat. Olivový tón pokožky si velmi dobře rozumí s čistě béžovou, ale sluší mu i zlaté a bronzové podtóny, krásně vyniknou i lehce třpytivé textury.

Méně je více Pokud si nevíte rady s intenzitou barvy tvářenky, určitě se řiďte jednoduchým pravidlem: začněte ji nanášet po velmi jemných, skoro nepatrných vrstvičkách pomocí jemného přírodního štětce, který je zastřižený do kulata. Přidat se dá totiž vždycky, ubrat už o něco hůře. Líčidlo nanášejte vždy od středu tváře směrem ke krajům. Výsledek bude působit přirozeně a líčidlo se nebude zachytávat na chloupcích.

clarins

Kam nanést barvu? Problém při zvýraznění líček může nastat ve chvíli, kdy se nemůžete rozhodnout, na jaké místo tvářenku vlastně nanést. Někdo totiž radí pod lícní kosti, jiný zas přímo na ně. Pokud i vy nemáte jasno, nepouštějte se do složitostí. Existuje jedna osvědčená metoda, která vypadá dobře na všech typech obličeje. Vťukněte barvu na vystouplá líčka, která se vzdouvají, když se usmějete. Na ně přijde nejširší pruh barvy, která se směrem ke spánkům zužuje. Tento způsob aplikace je univerzální a vymodeluje i prosvětlí každou tvář, která se v okamžiku rozzáří a bude vypadat zdravě.

Když chcete víc Až si budete jistá s nanášením klasickým způsobem, můžete začít i se stínováním. Jde sice o pokročilejší dovednost, ale není tak složitá, jak vypadá. Modelování obličeje pomocí různých odstínů má totiž celkem logická a jednoduchá pravidla. Světlejší vždy patří na lícní kost a spánky. Jasnějším odstínem se zvýrazní „jablíčka“ tváří a nejtmavší by měl lemovat dolní konturu líce. Vytvoříte tak snadno krásně řezané rysy. K takové technice se nám osvědčil štětec na tvářenku se špičatým koncem nebo Kabukki štětec.

Pokud tápete, jak vybrat tu pravou, čtěte zde!

Foto: 123rf.com a archiv