Mám pro vás pár tipů a věřte, že pro každodenní hvězdný look opravdu nemusíte mít šatnu velikosti obývacího pokoje, která by obsahovala sto párů bot a kabelek, nesčetné množství šatů, halenek, sukní a kabátů…

Postačí vám dobrý základ šatníku, který by se měl skládat z padnoucích džínů (ideálně nadčasového střihu a barvy), klasicky střižené bílé košile, černých pouzdrových šatů, lodiček výraznější barvy – např. červené, neutrálního saka, jednoho kabátu nebo trenčkotu v zajímavém střihu nebo barvě – odvážnější mohou sáhnout i po vzorovaném. Do těchto kousků se nebojte zainvestovat, při výběru dbejte na kvalitní materiál a věřte, že se vám investice vrátí, protože vydrží ve skříni léta. Tento základ můžete doplnit drobnými kousky, podle diktátu sezónních trendů. Důležitou součástí osobitého stylu jsou doplňky. Nejrůznější šátky, šály, klobouky či bižuterii můžete dokupovat postupně v různých stylech a levně.

Hravé experimentování Teď už postačí jen popustit uzdu vaší módní fantazii a pokusit se vytvořit hvězdný look. Osobně ráda kombinuji zdánlivě nekombinovatelné. Zkuste třeba na běžný den vyvětrat vaše malé černé šaty, které si šetříte na speciální příležitost. Shoďte jejich slavností vzhled džínovou bundičkou a balerínkami. Pokud zvládáte svůj hektický den na podpatcích, tak si obujte červené lodičky. Jako třešničku na dortu potom doporučuji výraznější šperky ve zlaté barvě. K dokonalosti dovede každý model správná kabelka – tady se jednoznačně hodí psaníčko v jakékoli barvě, která se již v outfitu promítla.

Více o autorce:

veronika Sophistic

Veronika Benešová Úspěšná módní návrhářka vystudovala Ateliér textilní tvorby na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem. Během studií absolvovala několik stáží, v tuzemsku například u designérky Beáty Rajské a několik dalších v Německu a Rakousku. Každý rok pořádá módní přehlídky, věnuje se zakázkové tvorbě a vytváří originální oděvy v rámci své značky Sophistic by Veronika. Jedním z jejích fantastických výtvorů je například variabilní triko Amébis.

Foto: 123rf.com a archiv