Tuhle otázku slýchávám od svých zákaznic a kamarádek často: Jaké mám zvolit boty a kabelku k tomuto modelu? Musí být ve stejné barvě i odstínu?

Jsem upřímně ráda, že se ženy snaží vyladit své outfity k dokonalosti, ale i zde platí, že méně je více. Dávno pryč jsou doby, kdy boty a kabelky musely být striktně ve stejné barvě. Nemáte spíš pocit, že takto vyfintěný model působí až křečovitě? Popusťte uzdu své fantazii, vždyť móda je ten nejlepší způsob, jak vyjádřit svou osobnost!

A jak na to? V zásadě se můžete vydat dvěma cestami:

  • Kabelka je dominantou celého outfitu

Pokud zvolíte jednoduchý a barevně neutrální model, např. bílou košili a džíny, nebo jednobarevný komplet, pak si můžete dovolit výraznější kabelku. Tímto způsobem outfit hezky oživíte. Boty by ale měly zůstat neutrální.

  • Barevně výraznou kabelku či boty doladíme s oblečením

Zamilovala jste se v obchodě do crazy kabelky nebo botiček? Váháte s koupí, protože k nim vlastně nic nemáte? Stačí málo – triko, blůzka, šátek, cokoliv ve stejné bavě a je to! Stačí vyladit pár detailů a hvězdný model je na světě.

    

Více o autorce:

veronika Sophistic

Veronika Benešová Úspěšná módní návrhářka vystudovala Ateliér textilní tvorby na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem. Během studií absolvovala několik stáží, v tuzemsku například u designérky Beáty Rajské a několik dalších v Německu a Rakousku. Každý rok pořádá módní přehlídky, věnuje se zakázkové tvorbě a vytváří originální oděvy v rámci své značky Sophistic by Veronika. Jedním z jejích fantastických výtvorů je například variabilní triko Amébis.

Foto: Archiv