Herec Roman Skamene (59) o sobě bohužel dával vědět hlavně skrze svoje opilecká extempore. Naštěstí si včas uvědomil, že je lepší, když si ho lidé zapamatují díky poctivě odvedené práci.

Když režisér Vít Olmer přišel s tím, že by rád natočil druhý díl dnes již legendárního filmu Bony a klid, mnozí z protagonistů zaplesali. Byl mezi nimi i Skamene, nad nímž mnozí jeho kolegové, kamarádi a spolupracovníci už dávno zlomili hůl kvůli jeho náklonnosti k alkoholu.

Olmer zariskoval a svěřil mu roli, která vyžaduje plné soustředění a nasazení pro práci. Když padla první klapka, všichni se zájmem sledovali, jak se problémový herec k výzvě postaví.

Naštěstí si mohli oddechnout, protože Skamene chodí na plac připraven, vtipkuje a po jeho "problémových" chvílích nejsou ani stopy. Zřejmě si uvědomil, že další šanci blýsknout se by už v budoucnu nemusel dostat a podle toho také jedná.

Nehledě na fakt, že období abstinence se výrazně podepsalo i na hercově vzhledu. "Zmizela opuchlost, pár kilo zhubnul a vůbec celkově prokouknul," pochvalují si lidé ze štábu.

Foto: Herminapress.cz