Režisér primáckých Cest domů, Jiří Adamec, oslavil své pětašedesáté narozeniny ve velkém stylu. V ateliéru, uprostřed natáčení dalších dílů seriálu, mu štáb a herci popřáli v obýváku rodiny Bernátových.

Na oslavě, která pro něj byla velkým překvapením, mu Tereza Kostková předala marcipánový dort z vyhlášené pražské kavárny Café-Café. „Pane režisére, přeju vám všechno nejlepší k vašim padesátým šestým narozeninám. Ale na tom dortu je to špatně, to někdo zkazil,“ komentovala s úsměvem skutečné číslo na dortu. Poté mu předala také svůj osobní dárek – láhev archivního vína.

Od členů štábu pak dostal megafon s jejich vlastnoručními podpisy, který hned na místě vyzkoušel. Pochvaloval si, že teď už ho nikdo na place určitě nepřeslechne. Míla Šplechtová mu přinesla dort s osobním věnováním, Martin Kraus mu dal kolekci filmů se svým oblíbeným hercem Jean-Paulem Belmondem. Popřáli mu také Miroslav Etzler, Filip Blažek a Lenka Vlasáková. Mezi dárky nechyběla ani láhev s luxusním koňakem.

„Přál bych si, abychom u tohoto projektu vydrželi všichni společně ještě minimálně pět let,“ prohlásil režisér místo přípitku. „Už od svých čtyřicátin jsem vždycky v tento den utíkal z Prahy, nebo vůbec z České republiky. Protože nemám rád oslavy svých narozenin a čím jsem starší, tím je mám rád méně,“ přiznal Adamec. „Letos se mi to nepovedlo, protože točím Cesty domů, ale zase díky nim můžu slavit narozeniny u Bernátů, a to není špatné místo,“ dodal.

Neméně ho ale potěšila oslava s milovanou rodinou. Od dětí dostal krásné namalované obrázky. „Od syna Daníka ne narozeninový, ale ,narozenní‘, s vlastnoručně psaným dopisem. První dopis, který jsem od něj dostal. Moc mě to dojalo,“ přiznal režisér.

Foto: Archiv TV Prima