Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží. Moc dobře si to uvědomují i slavné tváře, které tak nemohly chybět na slavnostním otevření květinářství Belles Fleurs v centru Prahy.

„Jsem květinový ignorant. Jednou jsem si chtěl ženu udobřit a nevšiml jsem si, že kupuju kytku umělou,“ nechal se slyšet režisér Jiří Menzel, který proto ženám kupuje raději praktické dárky. „Takhle jsem pořídil třeba elektrický kartáček,“ aby si na mě každé ráno žena vzpomněla,“ vtipkoval.

To Saša Rašilov se v květinách vyzná o poznání lépe, a ženy v jeho okolí si tak v tomto ohledu nemají na co stěžovat. „Moje žena Vanda má zítra svátek, jenže to není zdaleka všechno. Dam, které v naší rodině něco slaví je mnohem víc,“ nechal se slyšet sympatický herec.

Stejně jako ostatní hvězdní hosté se i on zúčastnil soutěže o to, kdo uváže nejhezčí květinu. Z napínavého klání, ve kterém změřili své floristické umění například Olga Menzelová, Bára Poláková, Bohuš Matuš nebo Míša Pohádka, nakonec vzešla vítězka – moderátorka Klára Doležalová. Té se tak zřejmě zúročilo natáčení reportáží pro kutilský pořad Rady ptáka Loskutáka na TV Nova, kde přičichla nejen k výměně oken, renovaci bytového jádra, ale i květinám.

„Na akce moc nechodím, ale tentokrát jsem udělala výjimku, protože květiny mám moc ráda. Ty v květináči mám doma po celém bytě,“ pochvalovala si herečka a zpěvačka Bára Poláková.

Foto: Archiv