O rty se musíme strat s láskou a pečlivostí, stejně jako o zbytek obličeje. Jsou vlastně hned po očích jeho nejsledovanější částí, zkrátka je neschováme…

Během podzimního období mívají rty mnohem větší tendenci okorávat. Nepěkné šupinky známe asi všichni, že? Pokud namítnete, že přece máte stále po ruce balzám na rty, máme pro vás možná překvapivou zprávu: chcete-li dokonalá ústa, jen s ním si opravdu nevystačíte!

Milujeme peeling na rty Vy ho ještě nemáte? Je příjemný a dělá s povrchem rtů zázraky na počkání. Právě jeho používání by se mělo stát vaším železným kosmetickým rituálem – minimálně každý druhý den, ideálně pak každý večer před spaním. Pokožka pokrývající ústa je ještě jemnější než ta oční, proto volte obezřetně. Existují samozřejmě speciální přípravky. Velmi doporučujeme třeba přírodní slaďoučký peeling s názvem Sweet Lips od Lush. Ten rty díky hrubým zrnkům třtinového cukru rty hezky obrousí a další zvláčňující složky jako výtažek z vanilky je zas do hloubky vyživí. Podobný peeling si můžete vyrobit i doma: Smíchejte lžičku cukru krystal, stejné množství kakaa a pár kapek olivového nebo sezamového oleje. Vytvořte pastu,naneste na rty a promněte je jako když si upravujete rtěnku. Přebytky jen olízněte nebo opláchněte. Pocit po této jednoduché kůře je opravdu luxusní!

Lůj versus máslo Zásadní otázka zní: co je vlastně pro výživu rtů úplně nejlepší? Můžete vybírat podle způsobu aplikace. Ne všem vyhovuje sahat prstem do kelímku. Pokud potřebujete výživu velmi suchých rtů, bude pro vás nejlepší přípravek s vysokým podílem bambuckého másla nebo úplně čisté bambucké máslo. Skvělé je 100% čisté bambucké máslo od L´Occitane, Mast Karité od Ryor nebo Bio Karité balzám od Saloos. Vydrží celou věčnost a má opravdu široké využití, protože se s ním dá ošetřovat sušší a podrážděná pokožka po celém těle. Na rty jej používejte klidně i jako intenzívní noční masku. Pro běžnou údržbu vám pak postačí balzám nebo jelení lůj na rty v tyčince, jenž je velmi praktický. Hledejte v nich ingredience jako olivový, arganový či mandlový olej, kakaové máslo, vitamín E nebo placentu. Naprosto bezkonkurenční jsou ale tónované balzámy v tyčince Lip Butter Stick SPF 15 od Korres. Skvěle fungují a jsou k mání v široké škále  chutí a vůní!

Foto: 123rf a archiv