Možná, že jste si to nikdy neuvědomili, ale svůj svět si vytváříte vy sami. Ne nadarmo se říká: Dej si pozor na své myšlenky, jsou obrazem tvých činů. Naučte se myslet tak, abyste si na sebe nepřivolávali katastrofy. 

Zapomeňte na věty typu: To nezvládnu, Nikdo mne nemá rád, Nestojím za nic, Nikdy nebudu mít peníze… Protože pesimismus je k ničemu a jen vám přitěžuje. Navíc, lidský mozek je opravdu schopný si pomocí vizualizace některé věci zhmotnit. Nevěříte? Až pojedete příště autem někam, kde je obtížné zaparkovat, představte si ve své mysli volné místo, jako stvořené pro váš vůz. Všechny pochybnosti hoďte za hlavu a jen tomu věřte. Uvidíte, že se vám tentokrát podaří zaparkovat bez problémů.

Podle duchovních mistrů je dalším účinným nástrojem pozitivního myšlení cvičení u zrcadla. Zkuste se na sebe pro jednou podívat nekriticky a s láskou, pohlédněte si do očí a řekněte si: „Mám tě ráda!“ Poprvé si možná budete připadat trochu pošetile, ale časem zjistíte, jak zrcadlení krásně funguje. Nehledě na to, že když přestanete sama sebe kritizovat, půjde vám všechno lépe, vztahy, práce i třeba hubnutí.

Pokud se vám do cesty připlete nepříjemný člověk, nenechte se strhnout. Představte si, že jste zrcadlo a vše špatné, co k vám proudí, se odrazí zpět. Stačí jen malá chvilka a budete překvapeni reakcí a zklidněním vašeho protivníka, který se začne sám dusit svou negací. A když vás přepadnou černé myšlenky, nechte je proplout a soustřeďte se na něco hezkého.

Foto: 123rf.com