Zpěvačka Monika Absolonová (37) patří mezi ty z nás, kteří nadcházející jaro a léto vyhlížejí s mírnými obavami. Před lety se u ní objevily příznaky alergie na pyly.

"Psychika umí divy. Když jsem si řekla, že mi nic není, tak mi prostě nic není. Pochopitelně bolesti tam jsou, ale já jsem takhle v uvozovkách zvítězila nejen nad krční páteří, ale i nad alergií," pochvaluje si.

"Když je venku velká koncentrace pylu, tak samozřejmě kýchám a jsem oteklá. Ale dřív, když jsem si začala říkat, že je ježišmarjá březen a já už budu v dubnu oteklá, tak jsem byla oteklá a strašně mě to trápilo," vzpomíná Absolonová, která již brzy zazáří v muzikálu Antoinetta - Královna Francie.

"Když jsem si jednoho dne řekla, že je to dobré, tak příznaky sice mám, ale daleko méně si je uvědomuji. Ale určitě existují nemoci, se kterými to takhle nejde," dodává zpěvačka.

V každém případě je ráda, že se příznaky spíše zmírňují a nehorší se. U mnoha lidí s alergií totiž senná rýma a kýchání může přerůst až k astmatickým projevům. Časté jsou také zkřížené alergie, kdy člověka trápí nejen pyly rostlin, ale i některé potraviny, nejčastěji burské oříšky, med nebo ovoce a mořské plody.

Foto: Herminapress.cz