Těžko věřit, že věčně rozesmátá a dobře naladěná Hana Zagorová (67) má za sebou vážné onemocnění, které jí pořádně komplikovalo život a v mnohém ho ovlivnilo.

Dlouhých třicet let musela chodit do nemocnice na transfuzní oddělení, kde jí pravidelně měnili krev. "Na začátku to bylo moc těžké, protože na tomto oddělení umírá hodně lidí. Musela jsem se s nemocí sžít a smířit se s tím, že je nevyléčitelná a budu muset pravidelně docházet na transfuzní oddělení," zavzpomínala v pořadu České televize 13. komnata.

O své nemoci ale veřejně nikdy nemluvila, protože nechtěla, aby ji někdo litoval. Koncerty až na pár výjimek nikdy nezrušila, byť jí vždycky nebylo do zpěvu a několikrát dokonce omdlela.

Velmi bolestné pro Zagorovou bylo, že nesměla ani otěhotnět, protože hrozilo, že by se miminko nenarodilo zdravé. Usilovala o adopci, kterou po jednom neúspěšném pokusu raději vzdala.

"Uvědomila jsem si, že mi to asi opravdu nebylo dáno a přestala jsem o dítě usilovat," svěřila se zpěvačka. Teprve až v roce 2002 vážná nemoc ustoupila a Zagorová přestala chodit na transfuze.

 

Foto: Herminapress.cz