Středa 11. prosince bude opět po roce patřit všem fanouškům netradičních aktivit a nevšedních kousků. Doprovodný program Vánočních trhů na Staroměstském náměstí zaplní Den kuriozit a rekordů. Nejen mistři svého oboru, ale i všichni návštěvníci se pokusí o vlastní zápis do České knihy rekordů.

Atraktivní program odstartuje Petr Benny Beneš, který se Pražanům zapsal do paměti, když vyskákal na jednokolce na Žižkovskou věž i Petřínskou rozhlednu. Kromě ukázky svého umění se Petr Beneš pokusí i o zcela nový rekord – skok do výšky přes laťku na jednokolce.

Že oblíbené jojo již dávno není hračkou jen pro malé děti, ale dají se s ním vymyslet parádní triky, předvedou mistři České republiky Robin Kučera a Václav Kroutil se svými kolegy. Také oni se přímo před zraky diváků pokusí o rekord v disciplíně zvané Eli Hops spočívající ve vystřelování joja do vzduchu a jeho následném chycení na provázek.

Návštěvníci však nezůstanou pouhými diváky. Sami si vyzkouší své dovednosti při výrobě tradičních papírových vánočních ozdob a postaviček, jako jsou čerti, Mikuláši a andělé. Všechny výstřižky se poté poskládají na hlavní pódium do dlouhého pásu a pokusí se tak o další zajímavý zápis do knihy rekordů.

Den kuriozit a rekordů se na Staroměstském náměstí uskuteční ve dvou časových pásmech – od 15 do 16:30 hodin a od 17:15 do 18 hodin.

Foto: 123rf.com