Včera večer zahájila letošní Prague Fashion Week japonská návrhářka Hirono, jež tvoří pod značkou Saphir East. V rezidenci primátora předvedla průřez svou tvorbou a nutno říci, že její neobvyklé kreace nenechaly nikoho chladným!

Rafinované asymetrické střihy s důrazem na architektonickou stavbu textilií, jemné barvy a odvážná hra fantazie – tak by se dala stručně charakterizovat návrhářská práce Hirono, jež v Praze a Česku vůbec představovala své modely poprvé.

"Jsem poctěna, že tu mohu být a ukázat vám svou tvorbu. Zajímá mě spojení klasické čisté linie s moderní, a to se také promítlo v mých modelech," uvedla svou přehlídku drobounká Hirono.

Mezi nevšedními modely nechyběly ani šaty, ze kterých dýchala inspirace klasickým Japonskem a tamními Gejšami. Návrhářka si evidentně ráda hraje s drapérií látky a nebojí se ani na první pohled těžkých kreací, či odhalování ženského těla.

Extravagantní šaty fantasticky doplnili vlasoví mágové z Toni&Guy, kteří vyčesali modelkám neobvykle mohutné drdoly. Bělostnému make-upu vévodila neméně extravagantní žlutá rtěnka.

Některé výtvory zanechaly v módních znalcích poněkud rozpačitý dojem, ale je dost dobře možné, že čeští konzervativní experti jen nejsou na nevšední kreace připraveni. Ostatně, posuďte sami v naší fotogalerii.

Foto: Herminapress