Všichni, kdo si Romana Vojtka (42) pamatují coby upjatého klaďase ze seriálu Vyprávěj, by se možná dost divili. Harry z české verze muzikálu Mamma Mia v domovině skupiny ABBA řádil jako černá ruka!

Když zkoušíte novou roli, není nad to se vypravit na místo, kde všechno začalo. V případě hitů skupiny ABBA je takovým místem bezesporu Švédsko a ještě lépe hlavní město Stockholm, kde se nachází i muzeum zmíněné kapely.

"Ve Švédsku jsem nikdy nebyl, a tak jsem vyrazil moc rád. Vždycky jsem se chtěl na sever Evropy podívat a teď se to v souvislosti s novou rolí přímo nabízelo," nechal se slyšet Vojtek.

Ten využil sousedství zábavního parku Gröna Lund, kde mu neunikly ani vpravdě adrenalinové atrakce. Dlouho vzpomínat bude na hlavně na tu, kdy ho železné rameno vyvezlo do výšky, tam se na okamžik kochal výhledem na centrum Stockholmu a pak padal dolů volným pádem.

"Bylo to neuvěřitelné. Šel jsem do toho s jistými obavami, ale rád zkouším nové věci," pochlubil se Roman, jehož výkon a odvahu je třeba ocenit.

Že všechno ve zdraví přežil a vrátil se živ a zdráv do Prahy ocenily i ženy jeho života – manželka Tereza a milovaná dcerka Edita, které ho po výletu na sever přivítaly na ruzyňském letišti.

Foto: Herminapress.cz