Herečka Veronika Jeníková (49) byla jednou z těch, kdo kývli na angažmá v druhém dílu slavného filmu Bony a klid. Snažila se ze všech sil.

Nicméně ani hvězda seriálů Cesty domů nebo Ordinace v růžové zahradě snímek Víta Olmera nespasila. Tolik očekávaná "dvojka" ani zdaleka nesplnila očekávání, byť jí pořadatelé dopřáli okázalou premiéru na pražském Výstavišti, kde nechyběli veksláci ani hity kapely Frankie Goes to Hollywood.

Jeníková, která byla vždy věrná spíše klasice, na premiéru zvolila černé šaty s flitry, jež k 80. létům vzdáleně odkazovaly. Filmová Evička Tričko s nimi sladila i střevíčky, ale ani tak nedokázala přebít pachuť, kterou měli po shlédnutí snímku mnozí z diváků.

Úspěšně zfilmovat pokračování snímku, který vznikl před revoluční změnou společenských a ekonomických poměrů, vyžaduje buď notnou dávku odvahy, znalosti situace, ale i štěstí a citu pro detail.

Škoda, že režiséru Vítovi Olmerovi se mnohého nedostalo. V takovém případě ho bohužel nezachrání ani herečka, která s léty svůj půvab a šarm rozhodně neztrácí.

Veronika Jeníková

Foto: Herminapress.cz