Vyzpovídali jsme jednoho z našich nejúspěšnějších tenistů Radka Štěpánka. V kariéře sbírá jedno vítězství za druhým, ale v lásce se mu nedaří. Nedávno totiž skončil jeho roční vztah s Petrou Kvitovou…

Vaše partnerky byly ve většině případech z branže… Ano. Je to paradox, protože jsem si předsevzal, že nebudu mít vztah s žádnou tenistkou a takhle to dopadlo. Ale to už tak je, že člověk míní a život mění…

Byla příčina vašeho náhlého rozchodu nedostatek společného volného času? Skloubit život dvou lidi, kteří dělají kariéru na vrcholové sportovní úrovni je někdy opravdu těžké. Na to, aby všechna úskalí ustáli, musejí být vždy dva. V současné době je už v průběhu roku spousta společných turnajů, takže toho společného času může být spousta.

Jste teď zamilovaný? Zamilovaný momentálně nejsem, užívám si statut nezadaného muže. Veškerou energii dávám tenisu a nechávám všemu volný průběh. Věřím že štěstí si člověka najde samo…

Cestujete téměř neustále, dostáváte se do zajímavých destinací. Máte čas si ta místa prohlédnout i mimo kurty? Za ta dlouhá léta, co hraji vrcholově tenis, jsem se tedy nacestoval hodně. Místa, kde jsem se ocitl, bych asi ani nespočítal. Turnaje jsou ale náročné a vyžadují stoprocentní koncentraci, to je priorita a zábava jde stranou. Když se ale stane, že vypadnu z turnaje dříve a zbyde mi tedy pár volných dní, většinou je i využiji k poznávání památek. V Sydney jsem třeba navštívil Sydney Tower.

20130328_197

Co dovolená? Vejde se vůbec do vašeho nabitého diáře? Na opravdickou dovolenou mám čas jen po konci sezony zhruba na týden až deset dní. Můj cíl je většinou vytratit se někam, kde neuslyším nic o tenise. Prostě chci vypustit. Vyhledávám teplo, moře, klid. Celý rok jedu na plný výkon, takže když můžu být v klidu, adrenalin nepotřebuji. Můj životní sen je podívat se na safari do Afriky.

Máte čas na kulturu? Filmy sleduji nejčastěji v letadle, když cestuji na turnaje. Doma sem tam zajdu i do kina. Když přijedu do Prahy, jsem natěšený na to, až se projdu po městě, nasaju zdejší atmosféru… Vždycky se budu cítit doma jen v Česku. V Americe pracuji.

Myslíte si, že úspěšný tenista někdy hřeší na svůj striktní jídelníček? A co má společného s Jágrem? Čtěte v aktuálním čísle časopisu Glanc se Sabinou Remundovou na obálce! A pozor, je to jubilejní dvousté vydání, a proto na vás čeká 200 Glancovních stran!

Foto: Maxmedia