Nalijme si čistého vína! Existuje stále mnoho lidí, kteří si s tím, co si vezmou na sebe, hlavu vůbec nelámou. Přitom nejde o to, aby byli od hlavy až k patě oblečení do značkových a drahých věcí. Počítá se hlavně vkus a zdravý rozum.

Stalo se zvykem, že co je značkové, musí být nutně vidět. Bohužel, tento obyčej není zrovna z těch, kterým bychom se ve světě mohli chlubit.

Stejně jako luxusní a značkové neznamená vkusné, podobně ani levné a za dostupné ceny není vždy špatné a nenositelné. I když máte superdrahou a vůči všem povětrnostním vlivům odolnou bundu, na cestu do práce ji pověste na věšák.

Ta totiž patří jen a pouze na sjezdovku a nebo výšlapy po turistických stezkách. V metru, ale ani v taxíku v ní parádu neuděláte, byť by byla sebeznačkovější. Totéž platí pro pány a nejrůznější trekové kalhoty, sandály a trička. Pohodlné a elegantní kousky, které nezruinují peněženku, dnes nabízejí snad všechny obchody s konfekcí.

Zapamatujme si jedno. Existuje oblečení na sport a pak také to, které je určeno pro nošení do zaměstnání, na večírek nebo do společnosti. Nutno říct, že tuto banální poučku si řada lidí stále nechce přiznat a kombinuje nekombinovatelné v domnění, že to projde. Není to tak. I když vám to nikdo neřekne, budete za burany a fakt, že tak jede do práce celý vagón metra, na tom nic nemění.

I naše babičky věděly, jak se obléknout na cestu do města nebo na návštěvu k přátelům. Při pohledu na některé z nás by jim dnes možná vstávaly vlasy hrůzou na hlavě.

Třeba taková Dara Rolins (41) na sportovní módu nedá dopustit. I tak si vždycky dvakrát rozmyslí, jak se na danou příležitost obléct. Na vystoupení v rámci show Rock & Pop for Fashion si vybrala pohodlný model, který vyhověl uvolněné rockerské a popové morálce.

Dara Rolins

Foto: Herminapress.cz