Tři věci mají společné. Jsou mladé, krásné a slavné. Co Miss Earth Terezu Fajksovou (24), Českou Miss Elišku Bučkovou (24) a vítězku reality show Nelu Slovákovou (23) odlišuje, je (ne)vkus!

Pořadatele Plesu v opeře Brno jistě hřeje u srdce, že se tato slavnostní událost těší rok od roku větší oblibě a po červeném koberci se v Mahenově divadle prochází čím dál víc hvězd a hvězdiček.

Na něm letos na celé čáře zabodovala Fajksová, která si v nádherných světlých šatech v ničem nezadala s antickými bohyněmi z bájného Olympu. Tak nějak by měla vypadat pověstná Královna plesu.

Česká Miss Earth se po svém příchodu rychle stala středem pozornosti. Zraky k ní v tu chvíli upínali nejen přítomní pánové, ale i dámy, z nichž některé se tvářily obzvláště kysele. Většinou to byly ty, které dress code večera vůbec nezvládly a spíše by se hodily do nějakého panoptika.

Tereza Fajksová

Obdivné pohledy si vysloužila i Bučková, která zvolila rudé šaty s odhalenými zády. Skvěle jí padly a dokonce ladila i s kobercem, za což si hned vyslechla pár vtipných poznámek, na náladě jí to ale neubralo. V této souvislosti se ale sluší podotknout, že spíše než zářivé a křiklavé, by měly dámy volit barvy tlumenější, zvláště pro takovou příležitost.

Eliška Bučková

Zato Slováková si spletla dveře, když dorazila v přezdobených zelených šatech s volánky, které by se hodily tak maximálně do nějakého šantánu nebo kabaretu pochybné úrovně.

O vítězce obskurní reality show je známo, že se ráda ukazuje nahá nebo alespoň polonahá. Pokud se ale vypraví na Ples v opeře, musí záliba ve svlékání a obnažování zůstat stranou. Model, v němž přišla, je nejen výrazem nevkusu majitelky, ale i absolutní ignorace pravidel etikety.

Nela Slováková

Foto: Herminapress.cz