Kvalitní moderní obuv by vás v chladných dnech měla ochránit před prochladnutím. Právě teplo a sucho v botě zajišťuje řada speciálních technologií, které dnes již nevyužívají pouze horolezci nebo vojáci.

Dámská obuv a kozačky dnes ženám nabízejí více než jen pohodlí. „Součástí většiny podzimních a zimních bot jsou moderní technologie. Pro pohodlné nošení i za deštivého počasí jsou některé modely vybaveny například technologií DUO-TEX, tedy speciální vodoodpudivou membránou, díky které bota zvyšuje svou voděodolnost,“ vysvětlila Iva Macháčková, výhradní distributorka značky dámských bot Tamaris v České republice.

Nejen pro horolezce „Především zimní modely jsou zase opatřeny technologií Primaloft představující syntetickou alternativu husího peří, která má s peřím srovnatelné izolační vlastnosti. Hřeje i ve vlhkém stavu, je podobně stlačitelná a 100 % prodyšná. Primaloft se používá při výrobě obuvi a oblečení do extrémních podmínek. Má vynikající termoizolační vlastnosti a udržuje v botě teplo a sucho,“ dodala Macháčková s tím, že se tato technologie využívá i jako náplň do bund, kalhot a dalšího vybavení do extrémních podmínek. Jedná se o nedílnou součást vojenské a horolezecké výstroje.

Větší komfort Kromě speciálních technologií zajišťujících teplo a sucho obsahují dámské boty i další funkce, které poskytují ženám komfort na míru. Jednou z nich je například funkce Vario, díky které lze libovolně nastavit šířku kozačky. Tuto funkci ocení zejména ženy s většími lýtky, které si mohou například pomocí zipu kozačky rozšířit. Kromě toho jsou letošní modely z kolekce podzim zima i nadále vyrobeny v rozměrech XS a XL, aby si mohlo vybrat široké spektrum zákaznic.

Ukázku zimní kolekce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Foto: Archiv