Žena svobodná a milující – i tak můžeme popsat druhou kolekci účesů Jany Burdové, Art Designérky značky Redken, pro rok 2013, která nese název Freedom of Movement. Ústředním tématem a inspirací se vlasové návrhářce stala ženská energie. 

Odstíny hnědé probarvené barvami podzimního listí. Chladná blond s jemnými zlatými odlesky od doteku paprsků zimního slunce. Elektrizující zrzavá, která podpoří ženskou sílu. Jedinečné barvy nové kolekce, objem a nespoutané vlny můžeme jednoznačně označit za trend nejen této sezony. Cílem nadčasové kolekce Jany Burdové ale bylo více než jen vytvoření nového trendu.

„Má kolekce je v podstatě o přirozeném vývoji ženské energie a její promítnutí do reality. Dnes už všichni cítíme její stále větší pozitivní sílu. Vlasy jsou velkým nositelem informací a v mé kolekci je používám jako materiál k vyjádření všeho, čeho jsou schopny. V tomto případě je to právě ženská energie, vlasy tvoří jakousi auru. Abych ji nezničila, nepracovala jsem tentokrát s nůžkami. Chtěla jsem představit ženu nesmírně svobodnou a milující,“ říká autorka kolekce Jana Burdová.

Kadeřnice, která si ve své práci zakládá více na práci s klientem a nalezení jeho osobního stylu než na ctění nejnovějších trendů, svou novou kolekcí dokazuje, že účes a vlasy mohou skutečně říci o osobnosti mnoho a především podpořit energii, která se v člověku skrývá, a to i bez výrazných střihů a barev.

Foto: Archiv