S jarem lidé shazují kabáty i těžké zimní vůně. Pořiďte si na novou sezonu nový svěží parfém, který vám dodá šmrnc! Můžete se inspirovat oblíbenci redakce Glancu!

Clinique Happy in Bloom Vendula Kvapilová, produkční

happy in bloom

Vzhledem k tomu, že mám ráda letní vůně, je pro mě jasnou volbou Clinique Happy in Bloom. Miluji ji a když přivoním k aktuálním novinkám, mám pocit, že tuto moji srdcovku asi nikdy nic nepředčí. Slovíčko „štěstí“ v názvu mluví za vše.  Parfém Happy In Bloom je svěží a nadčasový. Baví mě také, že Clinique každý rok přichází s novým designem! Letos se těším na motiv berušek.

Benetton Let's move Vladimír Kodeš, grafik

benetton-lets-move-man-edt

Líbí se mi decentně kořeněné vůně. Vždycky, když nějakou sháním, poradím se s naší kosmetickou redaktorkou Monikou Grafkovou, která mi pokaždé dobře poradí. Momentálně jsem si oblíbil toaletní vodu od Benettonu, jež nění příliš výrazná a má lehce orientální aroma.

Jimmy Choo, Flash Tereza Provazníková, redaktorka bydlení

JIMMY-CHOO-FLASH-EDP-

Příjemně mě překvapil novinkový parfém Flash z dílny proslulého obuvníka Jimmy Choo. Narazila jsem na něj náhodou v parfumerii. Zaujalo mě, že mezi ingrediencemi figuruje růžový pepř společně s jahodou. Novinka mi zpočátku přišla nezajímavá a příliš prvoplánová. Když jsem ale dorazila z nákupů domů a přičichla si k zápěstí znovu, byla jsem překvapená. Z vůně mezitím vystoupily příjemné květinové podtóny, které mám moc ráda. Zajímavý je i její čtverhranný flakon z víčkem v podobě velkého broušeného krystalu.

Davidoff Cool Water Jana Marečková, vedoucí vydání

cool water davidoff

Nejsem fanynka těžkých parfémů, proto mi vyhovuje tahle svěží toaletní voda v modrém flakonku, kterou používám bez přestávky od střední školy, což je bezmála sedmnáct let. Tenkrát jsem ji dostala od svého prvního přítele k Vánocům. I když ji občas proložím nějakou aktuálními novinkou, neustále se k ní vracím zpět. Mám ale obavu, aby mého favorita náhodou nepřestali vyrábět…

Armani Acqua di Gio Vladan Krumpl, obrazový redaktor

perfume-acqua-di-gio-by-giorgio-armani-saldo-tester-200-ml_MLM-F-3271117885_102012

Co se týče parfémů, nemám žádnou oblíbenou značku. Většinou mi vůni vybere manželka a musím uznat, že se pokaždé trefí do mého vkusu. Právě používám svěží klasickou vůni Acqua di Gio. Všechny mé kolegyně z redakce mi jí chválí!