Puma je dravé zvíře, ženoucí se za svou kořistí, kterou bleskově uchopí a už nepustí. Ovšem i sežere.  Puma je ale i rychlá; tak rychlá, že je neuchopitelná. A stejně neuchopitelné bývají i vztahy s pumou…

To, že si starší muž najde mladou milenku, případně partnerku, je běžné, nad tím se nikdo nepodivuje, ale starší dáma a mladý muž? Přiznejme si – moc běžné to není. Tu a tam se i v minulosti vyskytl pár, ve kterém tím starším elementem byla žena, ale v drtivé většině šlo o lidi, kteří spolu opravdu žili nebo byli sezdaní, byli zkrátka partneři. A najednou je všechno jinak. O ženy staršího data začal být nemalý zájem a objevil se tak nový fenomén, dvojice tvořená mladým mužem a dámou často nad padesát let. První vlaštovkou, jak to tak bývá, byla země netušených možností, USA, kde byly tyto ženy i vtipně pojmenovány, říká se jim cougars neboli pumy.

Co na ní vidí? Žena po čtyřicítce či po padesátce už dávno není „stará“. Ta, o které je řeč, je velmi dobře udržovaná, má sportovní postavu, na svém kontě možná i nějakou tu plastickou operaci. Vypadá zkrátka skvěle. Její akcie ovšem stoupají i s komoditami, které může nabídnout. Má peníze, má auto, umí uvařit skvělou večeři, nešetří na láhvi dobrého vína a především – má zázemí. To znamená svůj vlastní budoár, hezky zařízený a přichystaný pro návštěvu ztepilého borce. Ovšem největší její výhodou je to, že nechce dítě – jako většina třicetiletých dívek – a vlastně ani lásku. Chce se jenom pobavit a užít si kvalitní sex. A toho se jí dostane měrou vrchovatou. Pro mladé muže je zkrátka neobyčejně lákavá představa večera s ženou, jež je v sexu mnohem zkušenější než jeho vrstevnice a se kterou si, když to dobře půjde, může i hezky popovídat.

Pumou odjakživa? Pumou se ženy nestávají, pumami se rodí. Že by žena, která celý život preferovala starší muže, byla najednou na zajíčky? To je velmi nepravděpodobné. Pokud se jí už ve dvaceti letech líbí mladé masíčko, nejspíš bude taková navždy. A určitě to nesouvisí s paralelou matka-syn. A možná ani ne s tím, že by tyhle ženy potřebovaly mít pocit převahy. Zkrátka takové jsou. Kdybychom se rozhlédli kolem sebe, každý z nás jistě zná ženu, která si v příležitostných vztazích s mladým masíčkem doslova libuje. Některou to skutečně baví, ale mnohé jiné, pokud byste se jich zeptali, zda je to uspokojuje, odpoví, že by raději muže svého věku, ale kde ho vzít, když všichni vhodní – rozuměj věkem – muži chtějí mladší?! Takže pokud máte chuť na zajíčka, jste volná a věříte si, jděte do toho! A pokud budete mít nějaké pochybnosti, vzpomeňte si na americkou sex koučku Betty Dodson, které je – a teď pozor! – dvaaosmdesát roků a samozřejmě má mladšího partnera. Hádejte o kolik?  O celých padesát let!

Foto: 123rf.com