Čas odhalování je tady! Dříve než si obujete otevřené letní střevíčky, dopřejte svým nohám zkrášlovací full-servis! Přece jen vás nosí celý život, a tak si zaslouží vaši péči.

Asi to známe všechny. Ztvrdlá kůže na nohou je při dotyku drsná, vysušená a ani na pohled nevypadá zrovna vábně. Začněte proto tím, že si napustíte (třeba do lavoru) vlažnou vodu, kterou můžete vylepšit tím, že do ní přidáte třeba zvláčňující koupelový olej. V této lázni nechte nožky alespoň deset minut, aby pokožka změkla a dala se snáz odstranit. Po vysušení si nejdříve udělejte obrušující masáž (použijte např. Vyhlazující peeling na nohy od Avonu). Pokud by na hrubou kůži nestačil, pusťte se do další vyhlazující práce pomocí pemzy, nebo speciální škrabky na nohy. S těmito pomocníky ale zacházejte opatrně, ať si kůži nepoškodíte.

Krémovací rituál Po koupeli a odstranění zrohovatělé kůže nohy i chodidla pečlivě osušte a dopřejte jim velkorysou dávku krému nebo gelu - ideálně s chladivým účinkem - který dokáže ulevit od pocitu těžkých nohou a celkově vás osvěží. Osobně mám vyzkoušený například Chladivý gel na nohy od Payotu, nebo Krémovou masku na nohy Jessica z řady Zen Spa. Pokud si na takovou pravidelnou údržbu zvyknete (stačí jednou za týden, nebo dle potřeby) a budete si nohy navíc denně mazat (před spaním zkuste třeba krém s ureou od Eucerinu), udržíte si hebké nožky na několik dlouhých týdnů. Pokud však máte pocit, že si sama neporadíte a že by vaše nohy potřebovaly ruku profesionála, na nic nečekejte a zajděte si na pedikúru. Osobně nedám dopustit na šikovné ruce pedikérky Veroniky z kliniky Esthesia (www.esthesia.cz). Po jejím zásahu budou vaše nohy jako znovuzrozené!

PPCGD_003_BP_1113393JUN2910

Nehty jako šperk Pokud se vám z nějakého důvodu na pedikúru nechce, vezměte to do rukou sama. Po zmíněné koupeli začněte s úpravou nehtů. Raději je zastřihujte kleštičkami a dorovna, jinak hrozí, že nehty začnou zarůstat. Pak si k ruce vezměte pilník a dokončete úpravu. Nehtovou kůžičku nejšetrněji odstraníte pomocí dřevěných tyčinek, které koupíte ve speciálních obchodech či pedikérském salonu. Před lakováním nehty dobře očistěte (nejlépe čistým ručníkem), ať je vrstva laku rovnoměrná. Nejprve použijte podkladový lak, nechte uschnout a pak už na řadu přichází barevná vrstva. Proč se v létě trochu neodvázat? Obzvlášť letos máte z čeho vybírat. Nosí se výrazné a dokonce i neonové barvy. Naneste dvě vrstvy a nezapomeňte ani na svrchní lak (top coat). Barevný nátěr vám tak vydrží o něco déle. Toužíte po laku, který vám vydrží bez jediného škrábnutí celou dovolenou? Pak vsaďte na gel-lak, který odolá UV záření, chlóru v bazénu i mořské soli a bude se stále krásně lesknout.

Foto: Avon a archiv