Mladá módní návrhářka Barbora Fialová, jež tvoří pod značkou Barbora, představuje svou kolekci pro letošní podzim a zimu, plnou nostalgie a romantiky. Nechte se okouzlit!

Čím ses při tvoření této kolekce inspirovala? Myslela jsem na čerstvě napadaný sníh a na to, jak se na světle krásně třpytí. Proto jsem také zvolila pudrové odstíny – světle růžová a krémová jsou doplněny stříbřitě šedou a černou. Jemnost barev podtrhuje použití krajek a ženská silueta se zdůrazněným pasem.

Pro značku Barbora je typická smyslná silueta zdůrazňující ženské křivky, ale i zajímavé doplňky. Platí to i teď? Ano, v kolekci naleznete sukně ze smyslného hedvábí, dlouhé šaty ze splývavého úpletu, šaty s krajkovými zády, rafinované topy s odhalenými rameny, psaníčka zdobená krajkou a ručně vyráběnými květinami, nebo náhrdelníky z voskových perel.

Který model je tvůj nejoblíbenější? Asi dlouhá řasená sukně z večerní řady, která vznikla úplnou náhodou a doslova na poslední chvíli. Večer před focením se mi dostal do ruky stříbrný materiál a hned bylo jasné, že to bude kousek, který večerní řadě ještě chybí. Do rána to byl nejfotogeničtější model z celé kolekce. Nyní pracujeme také na kratší verzi pod kolena, která by měla být ideální do divadla nebo na vánoční večírek.

Foto: Archiv návrhářky