Konečně zažíváme plnou palbu slunečních paprsků a proto mažeme svá těla i obličeje o sto šest krémy s vysokou ochranou před nebezpečným UV zářením. Ochranný štít však stejně tak potřebují i vaše vlasy!

Právě hříva je v létě nejzranitelnější. Poškodit je může nejen UV záření, ale také vlivy, jako je písek, vítr nebo slaná voda. Pokud se o své vlasy dobře nepostaráte, budou za pár dní suché, nepoddajné, roztřepené a bez života. Pořiďte si proto komplexní řadu péče vyvinuté speciálně pro horké letní dny, jenž chrání vlasy jednak díky obsahu UV filtrů a také působením výživných regeneračních látek, zejména během jejich vystavení slunci. Co vám všechno nesmí chybět?

Ochranná sprška Ochranné spreje se dají nanášet opakovaně kdykoliv během dne, což je jejich velká výhoda. Stačí vlasy přestříkat jednou za dvě hodiny a je to. K této proceduře konec konců nebudete potřebovat ani zrcadlo. Chrání před paprsky a navíc hydratují a regenerují.

Náš tip: Label.m Protein Spray, 400 Kč

label.m

Pomocník od label.m vaši hřívu uhladí, dodá potřebné vitamíny a živiny, ochrání před zničujícím teplem a dodá lesk. Nejlépe ho naneste do vlhkých umytých vlasů místo kondicionéru a vlasy upravte, jak jste zvyklá. Sprej, který voní po vanilce a jasmínu se dá použít i jako hydratační osvěžující mlha na tělo. Mějte jej všude s sebou v jeho mini verzi (50 ml za 150 Kč) a budete ochráněná non stop.

Čím vlasy mýt? Velkou pozornost bystě měla věnovat samotnému mytí sluncem vyprahlých vlasů. Obzvlášť v případě, pokud se barvíte! Slunce umí postupně vypudit většinu barevných pigmentů z vlasových vláken. Sáhněte proto po šetrném ochranném šampónu!

Náš tip: Ochranný šampon pro vlasy vystavené slunci BC Sun Protect, 249 Kč

schwarzkopf-sun-protect-shampoo

Je vhodný pro každodenní mytí vlasů a pokožky před opalováním i po něm. Jemné složení šetrně čistí a hydratuje sluncem namáhané vlasy a pokožku hlavy. Zároveň pomáhá zabraňovat poškození způsobeným slunečním zářením, slanou vodou a dalšími vnějšími vlivy, a to díky antioxidantu vitamínu E, který neutralizuje volné radikály.

Přidejte sérum! Suché vlasy si žádají vyšší dávku výživy. Pokud jsou vysušené, hrubé a nepoddajné, je čas nasadit super účinné sérum pro slunění. Aktivní látky v sérech jsou totiž až několikanásobně silnější a tím pádem velmi urychlují vlasovou regeneraci.

Náš Tip: L´Oréal Professionnel Série Expert Solare Sublime Sérum, 499 Kč

se-expert-solar-serum50ml-1

Ochranné vlasové sérum Solar Sublime s mléčnou konzistencí skvěle chrání vlasy při pobytu na slunci a po něm je dokonale regeneruje. Obsahuje blahodárně působící UV filtry, ceramidy a vitamín E. Ty vlasy zklidňují a působí na strukturu vlasu. Díky praktickému balení můžete mít přípravek stále po ruce!

Maskujte se! Pokud máte delší vlasy, letní maska na vlasy je pro vás zásadní nutností! Stupňují se totiž narušující vlivy a proto je potřeba dávky regenerace ještě zvýšit. Nechcete přece na podzim své krásné prameny ostříhat…

Náš tip: Alterna After Sun Hair Quench, 645 Kč

Alterna maska

Tohle vlasy opravdu skvěle osvěží a dodá jim vláhu. Gelová konzistence hezky chladí a dělá dobře i podrážděné pokožce. Obsahuje olej z bio konopných semínek, výtažky z bio okurky, brusinek a avokáda. Výsledkem je elixír pro sluncem oslabené vlasy. Stačí, když ji necháte působit 5 až 10 minut a poté spláchnete.

Foto: 123rf.com a Archiv