Láska k adrenalinu ho skokem do vody kdysi stála zdraví. Ochrnutý Muž roku Martin Zach se ale i přesto bez něj v životě neobejde. 

"Pohyb a adrenalin k mému životu prostě potřebuju. Bez kola a sjezdovek to nejde. Teď jsem se dokonce začal i potápět," svěřil se na 3. kvalifikačním turnaji Film Festival Golf Cup, kde si vyzkoušel speciální paragolfer od společnosti Ottobock pro tělesně postižené.

"Překvapilo mě, že jsem se vůbec trefil," zavtipkoval Martin. ,,Těchto vozíku je v České republice pouze několik a jsou opravdu hodně drahé – stojí skoro čtyřista tisíc korun. Takže jsem rád, že jsme si to mohli tady v Mstěticích i s klukama vyzkoušet. “

Právě láska ke sportu byla jedním z důvodů, proč si Martin založil své občanské sdružení. "Chtěl bych organizovat různé sportovní kurzy, ale prvoplánově jsem sdružení založil na pomoc lidem po úrazu míchy. Je smutné, že velké nadace pořádají obrovské večírky, kde se pyšní, jak nám pomáhají. Byl bych rád, kdyby místo na catering tyto peníze byli darovány opravdu někomu, kdo tu pomoc potřebuje. Každý týden jsou čtyři nové případy ochrnutí.”

Celá túra Film Festival Golf Cupu vyvrcholí v Karlových Varech a právě tam se uskuteční celkové vyhlášení. Hlavní cena pro vítěze je osobní automobil.

Foto: Archiv