Bylinná medicína už odnepaměti pomáhá lidem se zvýšením sexuální potence a dosažení většího potěšení z milostných hrátek. Existují rostliny, které mohou přímo vyvolat sexuální touhu – možná právě z nich báby kořenářky připravovaly své nápoje lásky. 

Příčin problémů v oblasti milostného života může být celá řada: únava, stres, vyčerpané ledviny nebo problémy s krevním oběhem. Tajemství zdravého sexuálního života spočívá podle Čínské medicíny právě v hojnosti jing energie v ledvinách. Tento orgán je jakousi nádrží, ve které se koncentruje životní síla a vitalita. A pokud jsou ledviny dostatečně silné díky správnému životnímu stylu a zdravému jídelníčku, mohou dodávat energii do celého organismu.

Okořeňte si svůj (nejen) sexuální apetit a výkonnost prostřednictvím těchto pěti bylin!

Muira Puama – silný sexuální stimulátor, posiluje pohlavní orgány mužů i žen a dokonce podporuje sexuální apetit u impotentních jedinců.

Catuaba – nejznámější ze všech afrodiziakálních rostlin. V Brazílii, kde má dlouhou historii bezpečného užívání, si ji nemohou vynachválit.

Ženšen – vyvolává vzrušení, zvyšuje vytrvalost a celkově navozuje sexuální apetit. Při laboratorních studiích dokonce došlo u samic potkanů ke zvýšení jejich schopnosti přilákat samce k páření.

8955409_l

Damiana – tento erotický lektvar je jedním nejznámějších rostlinných afrodiziak. V čínském tradičním bylinkářství je známý jako základní sexuální povzbuzovač.

Kustovnice čínská – lahodný šťavnatý plod posiluje energii a sílu a užívá se ke zlepšení sexuálního života nejen v Číně.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet tyto bylinky, existuje několik způsobů, jak na to. Můžete je přidat do směsi smoothie, nebo je vylouhovat v teplé vodě a vypít jako čaj. Najít je můžete například v obchodech se zdravou výživou nebo specializovaných bylinkářstvích.

Foto: 123rf.com