Co by byla svatba bez svatebního dortu?  Ty nejvyhlášenější peče v seriálu Svatby v Benátkách cukrář Kyselý, kterého hraje Oldřich Vízner (67).

Cukrář se v seriálu sice jmenuje Kyselý, ale jeho jméno vůbec neodpovídá povaze. Jde o velmi hodného, laskavého a příjemného pána, jehož dorty chválí zákazníci široko daleko.

Vychoval dceru, která má těsně před svatbou. Původně se měla vdávat v Americe, kde žije, ale pak si to rozmyslela a svatbu chce mít v Čechách. A pan Kyselý vůbec neví, co si s tím počít. Naštěstí je tu Olga a její svatební salon.

"Proč jsem byl obsazený do role cukráře netuším, ani jsem po tom nijak nepátral. Role se mi líbí, ostatně už mám s touto profesí zkušenosti, jednoho cukráře už jsem kdysi hrál," poukázal na roli v seriálu Bylo nás pět.

"A v rondonu, který v seriálu nosím, se cítím dobře," říká Vízner.  O herci je známo, že má s profesí cukráře zkušenosti nejen před kamerou, on sám totiž peče velmi dobrou vánočku.

"Vánočku vždycky pekla maminka podle Sandtnerky (známá česká kuchařka Marie Sandtnerová – pozn. red.) a já se jejími návody řídím taky. Recept je sice náročnější, ale když ho člověk dodrží, výsledek je skvělý," říká herec.

"Když něco stvoříte a chutná to, je to hezký pocit. Kromě vánočky nebo mazance dělám občas ještě čínu, velikonoční nádivku nebo skopové na zelenině. Mluvím, jako kdybych vařil denně, ale vařím nebo peču jen výjimečně. Ale v kuchyni se umím pohybovat, což se mi teď v seriálu v této roli hodí," dodal.

Foto: Archiv FTV Prima