Do Varů zavítala další mezinárodní hvězda, skvělý režisér, scénárista, producent a trojnásobný držitel Oscara, Oliver Stone, který bude letos oceněn za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. 

Na festivalu můžete shlédnout nově zeditovanou verzi Alexandra, ve kterém si zahrál Colin Farrell a Angelina Jolie. "Přiznávám, že film jsme vypustili do světa ještě nevyzrálý, proto jsem se rozhodl ho přestříhat. Myslím, že tato verze je mnohem lepší," řekl Stone na tiskové konferenci a dodal: "Alexandrův příběh mě fascinuje, byl nejmladší osobou v celé historii, která měla takovou moc. Narozdíl od všech možných diktátorů, kteří se objevili dlouho po něm, respektoval obyvatele zemí, jež dobyl a jeho touha propojit západ s Asií, byla nadčasová."

Uznávaný filmař ovšem přivezl ještě další filmovou lahůdku – Nevyřčené dějiny Spojených států. Oliver má pověst kontroverzního tvůrce a v deseti dílech se zaměřil na moderní historii USA. Nebojí se však kritického pohledu a poukazuje na absolutní dominanci americké velmoci. "Každý z nás je poznamenán americkým velkým bratrem a jeho touze po kontrole nad světem. Mé děti se ve škole učí, že bylo zcela nutné a naprosto v pořádku shodit atomové bomby, zahájit války… Je to neochvějná víra, vymývání mozků. Ptáte se, co je špatně s dnešním světem? Je naprosto nevyvážený a to je nebezpečné. Potřebujeme silné země, aby se vše vrátilo do rovnováhy," zahájil Oliver Stone zajímavou diskuzi.