Na vlastní nosy jsme v redakci testovaly vonné svíčky. Hodnitily jsme nejen vůni, ale i dobu hoření a složení… Podívejte se, jak v testu svíčky obstály a nechte se inspirovat…

1. Svíčka Moods Turquoise, Parks, 235 g, 549 Kč

U této anglické svíčky nás uchvátila svěží mořská květinová vůně s tóny mangrového dřeva, zimolezu a hyacintu. Je pravdou, že po zapálení této svíčky se atmosféra v redakci harmonizovala. Každý, kdo vstoupil do kanceláře s úsměvem pochválil příjemnou vůni. Můžeme tedy dodat, že opravdu pozitivně ovlivňuje psychiku. Za zmínku také stojí, že jde o 100% přírodní vonnou svíčku, takže se nemusíte bát, že “čucháte“ nějakou umělinu. Tyto svíčky nikdy neobsahují deriváty ropy (parafín) jako běžné svíčky, ani živočišné produkty a palmový tuk. Vosk svíček je vytvořen z unikátní Parks směsi rostlinných olejů (řepkového a sojového) a při hoření nevytváří kouř a saze.

Doba hoření: cca 50 hodin (odpovídá době uvedené na obalu)

2. Svíčka v plechovce Citrus & Lavender , Heyland&Whittle, 180 g, 399 Kč

Tato svíčka je vyrobena z čistého sójového vosku, který hoří rovnoměrně v celé plechovce. Je také velmi praktická, protože není příliš velká a má víčko, takže ji můžete brát s sebou na cesty nebo na chatu. Má jemnou podmanivou vůni, která nedráždí, naopak vytváří příjemnou atmosféru. Je také poměrně svěží, díky obsaženým citrusům a má uklidňující účinky díky levanduli. Jedinou nevýhodou může být fakt, že když se zapaluje z poloviny vyhořelá, špatně se ke knotu dostáváte sirkou. Proto je lepší mít po ruce zapalovač nebo delší sirky.

Doba hoření: 35 hodin (odpovídá době uvedené na obalu)

3. Vonná svíčka Icicles Classic, Yankee Candle, 411 g, 559 Kč

24899

Když jsme tuto svíčku zapálily, rázem jsme se přenesly do chladivě štiplavého zimního lesa, začínaly jsme vidět borové větce, zatížené bílým sněhem. Teď bez legrace, tento konkrétní typ svíčky velmi příjemně provoní prostor. Vyrobena je z čistých přírodních vonných výtažků a obsahuje parafín v potravinové kvalitě. Každý knot je ručně narovnán, takže ho z vosku prakticky ikdy nemusíte vydlabávat. Navíc vypadá jako krásná dekorace. Skleněnou nádobu si pak můžete nechat na cukr nebo na cokoli jiného, výborně těsní.

Doba hoření: 65-90 hodin (hořela nám 80 hodin)

4. Vonná svíčka Lemongrass & Coriander, Candle-lite,  418 g, 625 Kč

V redakci máme slabost pro citronovou trávu, takže když přišla americká svíčka Lemongrass, byly jsme celé natěšené a nezklamala nás.  Má svěží vůni a díky třem knotům skvěle hoří. Díky koriandru  má pikantní vůni. Je vyrobena ze sojového vosku a kombinuje v sobě dva čisté esenciální oleje. Když ji zapálíte, máte pocit, jako byste byli kousek od moře. Je opravdu velká a v každém interiéru bude působit velmi stylově.

Doba hoření: 56-80 hodin (vydržela nám hořet cca 70 hodin)

Foto: Archiv