Letošní, v pořadí již 86. ročník předávání lukrativních cen americké filmové akademie, nepřinesl výrazné módní faux pas, žádná z celebrit svým outfitem nešokovala a celkově se všichni oblékli velmi spořádaně. Nikdo nevyčníval v dobrém ani ve zlém. Že by filmový svět zachvátila horečka elegantní střídmosti?

Na druhou stranu je nutné podotknout, že ačkoli se hvězdy držely zkrátka a dovolily si zářit jen pokud je to žádoucí a v mezích, bylo i tak na co se dívat. Většina z přítomných dam zvolila neutrální či nenápadné tóny. Kdo by čekal přehlídku zářivých barev, asi by (až na některé výjimky) hledal marně. Slavnostnímu ceremoniálu vévodila černá a bílá klasika, tělové hedvábí posázené kameny, starorůžová a také tmavě modrá. Zahalit se do elegantních tónů temné noční oblohy se rozhodla i herečka Sandra Bullock, jež oblékla róbu z dílny kontroverzního návrháře Alexandera McQueena.

Hlavní hrdinka snímku Gravity, jež ve vesmírném dramatu excelovala většinou ve skafandru, se znovu proměnila v elegantní dámu, jejíž šaty bez ramínek a s efektním řasením zvýraznily krásné křivky jejího vysportovaného těla. Pokud by navlékla ještě rukavičky, byla by z ní hotová Audrey Hepburn. Sandra zachovala dekórum, i když jí cenu za nejlepší ženský herecký výkon před nosem vyfoukla Cate Blanchett se snímkem Jasmíniny slzy.

profimedia-0186137021

Dokonce ani zpěvačka, jež má ve svém naturelu jasně zakódovanou potřebu šokovat a ponechávat kolemjdoucí se spadnutými ústy, na červený koberec vplula ve velmi elegantních a v jejím případě opravdu nudných šatech. Extravagantní model tentokrát nahradila jemně růžová metalická róba od Valentina, kterou doplnila šifonovým šátkem.

profimedia-0186137067

Julii Roberts by každý poznal díky jejímu neobyčejně zářivému úsměvu i v pytli od brambor. Charismatická herečka si do Dolby Theatre v Los Angeles oblékla černočerný model Givenchy s volánkem v pase a dekorativní krajkou ve výstřihu. Možná až příliš usedlé šaty nijak neubraly herečce na kráse, ovšem možná ji tak trochu proměnily v usedlejší starší paní, kterou velmi bravurně sehrála ve snímku Blízko od sebe a vysloužila si za to nominaci na Oscara v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. Sošku jí však nakonec vyfoukla mladší kolegyně Lupita Nyong'o za svůj výkon ve filmu 12 let v řetězech.

profimedia-0186137051

Foto: Herminapress