Také patříte mezi fanoušky proslulého irského Dne svatého Patrika? Tak jej (nejen 17. 3.) oslavte stylově a namíchejte si jeden z našich zelených drinků…

DALIBORKA

daliborka

Ingredience: 4 cl likéru Dynybyl Fernet citrus, 2 cl likéru Dynybyl Peprmint, 2 cl Spritu nebo 7UPu

Všechny přísady postupně nalijte do sklenice naplněné ledem a ozdobte plátky limetky.

 

BÍLÁ HORA

 bila_hora

Ingredience: 3 cl likéru Dynybyl Griotte, 3 cl likéru Dynybyl Peprmint, 2 cl Spritu nebo 7UPu

Vše postupně a velmi opatrně nalijte do sklenice naplněné ledem tak, aby se nesmíchaly. Ozdobte měsíčkem limetky a mochyní.

 

STUDY IN GREEN

study in green

Ingredience: 4 cl Pražské vodky, 2 cl Midori, 2 cl čerstvé citronové šťávy

Šejkr naplňte kostkami ledu. Nadávkujte suroviny a protřepejte. Nalijte přes barové sítko do vychlazené koktejlové sklenky a případně flambujte citronovou kůrou. Flambování provedete tak, že nad okrajem sklenky podržíte hořící zápalku a přes její plamen nápoj zastříknete citronovou kůrou. Pozor, zášleh je sice krátký, ale vydatný!

 

KEJWEJ COLLINS

kejwej collins

Ingredience: 5 cl Pražské vodky, 2 cl čerstvé citronové šťávy, 2 cl cukrového sirupu, půl na plátky rozřezaného kiwi na vrcholu optimální zralosti, 7UP

Ve skle šejkru Boston rozmačkejte plátky z poloviny oloupaného kiwi spolu s cukrovým sirupem a trochou drceného ledu. Přidejte drcený led do poloviny skla, vodku a citronovou šťávu, promíchejte barovou lžičkou. Naplňte sklenice až téměř po okraj a přidejte 7UP. Ozdobte řezy kiwi.

 

SPRING GRASS

full-Velikonocni-koktejl-SPRING-GRASS

Ingredience: 1 cl mučenkového sirupu, 1 cl vodky, limetovou kůru, na dolití Bohemia Sekt brut (nebo Bohemia Sekt demi sec)

Do flétny nalijte mučenkový sirup nebo pyré, přidejte vodku a opatrně dolijte sektem, aby se jednotlivé složky oddělily. V případě, že použijete Bohemia Sekt demi sec, doporučujeme drink lehce zastříknout čerstvou citrónovou či limetovou šťávou. Nakonec vložte spirálu z limetové kůry.

 

GREEN POOL

 full-Green-Pool

Ingredience: 2 kopečky citronové zmrzliny, 2 cl crème de menthe, Bohemia Sekt demi sec, 1 snítku máty peprné

Do koktejlové sklenky dejte zmrzlinu, rovnoměrně pokapejte créme de menthe a přelijte sektem. Dozdobte snítkou máty.

Foto: archiv Bohemia Sekt