Fresh nápoje jsou oblíbené a v létě jim jen těžko odoláváme. A je potěšitelné, že v dnešní době velkých zahraničních řetězců, najdeme i freshbary s ryze českými majiteli.

Mangaloo je tuzemská firma, která první freshbar nabízející drinky z pouze čerstvého ovoce (odstředěné fresh džusy nebo rozmixované smoothies) otevřela už v roce 2006. Všechny drinky jsou připravovány čerstvé a před očima zákazníka, bez přidaného cukru nebo vody. Neředí se ani ledem a při jejich přípravě je zajímavé sledovat, kolik ovoce se spotřebuje na jediný drink. Nabídka prodejen Mangaloo zahrnuje i ovocné dezerty, saláty a zmrzlinu. V roce 2011 se síť rozšířila o nový koncept salaterií, které k čerstvé nabídce přidaly saláty a polévky.

salatKoza

V létě byste v Mangaloo neměli vynechat roztomile růžové melounovo-jahodové smoothie (cena od 59 Kč), které obsahuje jen letní ovoce. Osvěží a perfektně zafunguje i jako lehký letní dezert. Pokud hledáte chladivou svačinu, přijde vám vhod ovocný melounový salát (39 Kč). Melounové letní menu bude aktuální do půlky září, kdy ho vystřídají hruškové speciality. Těšit se můžete na šťávu z hrušek, ananasu a limetky (od 69 Kč). Překvapí vás, jak je tento sladký fresh zároveň osvěžující. Ananas hrušky skvěle doplňuje a díky tomu, že je odstředěný, dostanete opravdu jen čerstvou šťávu bez ananasových vláken. Ze smoothies jsou favority na nejoblíbenější drink ovocné koktejly hruška-maliny a hruška-banán-brusinka (oba od 65 Kč).

ANO Mangaloo_melouny_mala

Aktuálně síť Mangaloo čítá 16 poboček po celé ČR. Z nich tři jsou freshbary kombinované se salaterií (Praha - Černý Most, Praha – OC Nový Smíchov a Hradec Králové Futurum).

Foto: Archiv