S koncem dubna přichází oblíbená kratochvíle - pálení čarodějnic. Volný večer ale nemusíte trávit jen u ohně, ale třeba v divadle nebo s audioknihou.

Jarní břevnovské trhy s pálením čarodějnic 30. dubna od 16 hodin u Břevnovského kláštera v Praze.

Program:

13.00 otevření občerstvení 16.00 otevření tržiště 17.00 zapálení ohníčků na opékání 19.00 zapálení hlavní hranice a upálení čarodějnic 19.00 - 01.00 hraje k tanci a poslechu hudební skupina Bonus

Carodejnice

Pro návštěvníky budou k dispozici stánky řemeslníků, farmářů, uzenin, vína, domácí čokolády. Pro labužníky budou připraveny k občerstvení kvalitní české uzeniny z masa, bramborové spirálky a další pochoutky. K napití poslouží několik druhů točených piv, pro děti budou přichystány limonády.

Po celou dobu bude možné posedět ve velkém stanu. Pro všechny, kdo si chtějí opéct něco na ohníčku, budou k zakoupení pravé české špekáčky. O ohně se bude starat skautský oddíl Jeleni. Všechny věkové skupiny si najdou to svoje. Hrát se budou dechovky, pop, country ale i rock. Pro děti je objednán skákací hrad, nafukovací skluzavky, malování na obličej a proběhne i soutěž masek čarodějnic a čarodějů. O půlnoci se zamilovaní mohou líbat pod rozkvetlým stromem.

Vstup na akci je po celou dobu zdarma.

 

Audiokniha: Lars Keller: Hypnotizér V podání herce Pavla Rímského

kepler_hypnotizer_titl_full – kopie

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi…

Audiotéka.cz je služba nabízející mobilní přístup k audioknihám. S aplikacemi Audiotéka pro chytré mobilní telefony a tablety na platformách iOS (Apple), Android i Windows Phone můžete audioknihy poslouchat skutečně kdykoliv a kdekoliv. Zároveň je možné pomocí počítače stáhnout nahrávky i v MP3 formátu.

www.audioteka.cz

 

Divadlo: Isabelle Mergaultová: SBOHEM, ZŮSTÁVÁM! Divadlo Kalich, premiéra 30. 4.

Janzurova_Paulova_Kalich

Producent Michal Kocourkek: Komedii Sbohem, zůstávám! provází pověst hry, „po níž šílí celá Paříž“, abych přesně ocitoval francouzské zdroje. Poté, co jsme si přečetli text, jsme se tomu vůbec nedivili, a když jsme se na představení přijeli podívat do Théâtre des Variétés, na vlastní oči jsme se přesvědčili, že tento slogan není ani trochu nadnesený.  Hra Isabelly Mergaultové má v našem divadle svou mezinárodní premiéru, tedy první po té pařížské. Na takovou událost jsme nemuseli dlouho sbírat odvahu, neboť jsme věděli, že inscenace se dostane do péče dvou mimořádných komiček Ivy Janžurové a Jany Paulové. V souvislosti s oběma dámami vlastně můžeme mluvit ještě o jedné premiéře: Je to totiž poprvé, co se spolu setkávají na jednom jevišti. Gentlemanské garde jim při tomto výjimečném setkání dělají tři neméně výteční kolegové Pavel Zedníček, Jaromír Dulava a Antonín Procházka, jehož jsme oslovili i na režii.

www.divadlokalich.cz

Foto: Archiv