Brát život s nadhledem každý neumí, ale je možné se to naučit. A protože láska i sex jsou součástí života, i ty bychom měli brát spíš s humorem, než si z nich dělat těžkou hlavu. Někdo může namítnout, že smích do postele nepatří – ale to je veliký omyl.

Kdo se často směje, má vlastně od přírody veselou náturu a jako nadstavba mu do vínku bylo dáno to, že si z ničeho nic moc nedělá. Životní dramata se mu vyhýbají, protože si je zkrátka nepřipouští. Všimli jste si, že když je člověk smutný a nešťastný, přitahuje všechno záporné kolem sebe až tak, že nakonec získá pocit, že se mu nic, ale vůbec nic nedaří? A když je naopak veselý, likviduje problémy levou zadní a daří se mu víceméně všechno, na co sáhne?

Že sex a humor nejde dohromady? Naopak! Protože právě smích dokáže pomoci překonat strach či zábrany, zlehčit situaci, která na první pohled vypadá „dramaticky“ a dobarvit intimní chvíle do duhova. A v neposlední řadě se smíchem uvolňují z těla hormony, které navozují dobrou náladu i lehkou euforii: endorfiny. Ne nadarmo se jim říká hormony štěstí. A proč si štěstí, že jsme s mužem, kterého milujeme a se kterým se milujeme, ještě neznásobit?

7651795_l

Kakabus nebo veselá kopa Kdo vás spíš svede, muž, který se tváří jako kakabus, nebo takový, který se směje? Ať už jde o novou známost nebo o partnera, kterého vídáte každý den, smích naladí obě strany na příjemnou vlnu. Když potkáte muže, který s vámi začne flirtovat a jeho úmysl je víc než jasný, přihodí-li pár vtípků a rozesměje-li vás, má napůl vyhráno. Protože vás nejen pobaví, ale nastartuje i pocit pohody a štěstí. Budete se cítit uvolněně a zábrany pomalu zmizí. A doma, s chlapíkem, kterého znáte, je to totéž. Představte si modelovou situaci: večer, televize, nuda… Bude sex nebo nebude? Stačí si začít vyprávět, bavit se na účet postaviček na obrazovce, sdělit si nějaký vtípek a společně se zasmát. Od smíchu už není daleko k pohlazení, od pohlazení k pomazlení a od pomazlení k pomilování…

Předehra plná smíchu Základní poučka je: smát se jen tak nebo společně s partnerem. Nesmát se jemu! Pokud vás k tomu přímo nevybídne. Takže tahat muže za špek na břiše nebo za něco jiného a doprovázet to smíchem je zcela zapovězeno! Ale jinak smích do postele určitě patří. Aspoň pro začátek. Když se budete spolu smát, navodíte atmosféru souznění, ocitnete se na společné vlně, pocítíte nával štěstí a nádherný pocit, že je všechno tak, jak má být. A ze společného smíchu může vzniknout společné zápolení, polštářová bitva i třeba olizování palce u nohy. I tomu se možná společně zasmějete. Pokud se rozohníte, určitě začnete hledat na těle toho druhého i lechtivá místečka a budete nadšeni, že jste objevili ještě neobjevené. Smíchem se v nás probouzí dítě a sním i hravost, která by nám možná jinak ani nepřišla na mysl. Tak si hrajte!

Foto: 123rf.com