Zpěvák Pavel Vítek (51) se po pětadvaceti letech rozhodl uspořádat vánoční turné. Cesta z koncertu po dálnici D1 se mu ale málem stala osudnou.

"Na zúžení u Humpolce mi vjel do mého jízdního pruhu nečekaně kamion a vytlačil mě do dopravních značení o omezení. Naštěstí mám bezpečné auto a odneslo to jen zrcátko," oddechl si.

"Jsem rád, že to dopadlo takhle, mohlo to dopadnout podstatě hůř," vzpomíná na hrůzný okamžik zpěvák. Přitom na koncerty, které má po celé republice, se vozí většinou sám, rád totiž řídí, je to jeden z jeho způsobů relaxu.

Naštěstí mu tuhle zkušenost zpříjemňují krásné vzpomínky na již proběhlé koncerty jeho letošního vánočního turné nazvaného Vánoční dárek. "Mám za sebou fantastické koncerty, kdy třeba v Berouně bylo na náměstí kolem dva a půl tisíce lidí. Mám hrozně věrné publikum a strašně moc přátel, takže to vypadá, jako bych se na koncertní pódia vrátil po měsíci a ne po pětadvaceti letech," říká.

"Rozhodně pro mě přízeň publika znamená slib, že příští rok budu v koncertování pokračovat intenzivněji," dodává Pavel. V rámci svého vánočního turné ještě zazpívá 12. prosince v Jihlavě a 17. prosince v Divadle Kalich. Na koncertě zazní hity, evergreeny a vánoční koledy v doprovodu skupiny Frankie´s Band, a některé také se zpěvačkou Markétou Konvičkovou.

V každém městě zpívá písničku Já sním o Vánocích s místním dětským sborem a přiznává, že si pokaždé přeje, aby ty letošní Vánoce byly na sněhu. "Jsem v tomhle jak malé dítě a věřím, že se mi to přání splní. Ať je pár vloček alespoň na Štědrý den," přeje si zpěvák.

Foto: Lenka Hatašová