Patříte mezi ty, kteří trpí nedostatkem času, pendlují mezi prací a rodinou a na sport jim zkrátka nezbývá čas ani energie? Věřte, že když se donutíte, dost možná budete mít po hodince pohybu víc elánu než před tím. A pokud by vám scházela motivace, známe minimálně pět pádných důvodů, proč jít do toho! 

1. Záplava endorfinů: Ať si jen tak zaběháte v lese, nebo soupeříte – tak jako tak se dostaví menší či větší euforie. Namáhavý sportovní výkon naplňuje člověka pocitem štěstí, spokojenosti a dobré pohody.

2. Kůže jako alabastr: Pohyb, ať je to sport nebo sex, prokrvuje pokožku a rozpaluje celé tělo. Radost z výkonu vám vybarví růžové tváře, vyhladí vrásky a budete celá zářit. Vaše pokožka bude lépe prokrvená, pružnější a hladší.

3. Spalování tuku: V závislosti na druhu sportu samozřejmě více či méně zhubnete. Ale musíte do toho jít s nadšením a vervou! Pokud se při běhu budete ploužit, spálíte kolem tisíce kilojoulů za hodinu. Ale poběžíte-li rychlostí devět kilometrů v hodině, pak už to bude přes dva tisíce.

4. Božské tělo: Každý máme jiné vrozené dispozice a tedy musíme vynaložit různé úsilí k dosažení svého ideálu. Tajemství tkví v pravidelnosti a vytrvalosti – když si ze sportovní aktivity vytvoříte rituál, pomyslete na pevné krásné tělo, které pak budete hrdě nosit!

5. Zenový klid: Veškerou energii, kterou v sobě za celý den nahromadíte, včetně všech nepříjemných pocitů, je ideální ze sebe dostat ven. Vybijte všechen svůj vztek a trápení, nechte rozpustit starosti a svět bude zas příjemnější místo k životu.

Foto: 123rf.com