K zemím Balkánského poloostrova má Petra Černocká (64) velmi vřelý vztah. Ať už jde o skvělou kuchyni, krásné moře a přírodu, nebo jazykovou příbuznost, zpěvačka mluví o tomto regionu jen v superlativech.

"Ze zeměpisu jsem vždycky měla mizerné známky a doteď s tím bojuji, takže jsem v Makedonii jistě byla a nevím o tom. Nehledě na to, že se tam ty republiky vždycky tak přeskupí…," nechala se slyšet.

"Jezdila jsem do bývalé Jugoslávie, tak jsem tam klidně mohla být. Jsou to všechno země políbené sluncem, po němž všichni toužíme a mnohé z nich mají i moře, po kterém toužíme," zasnila se známá zpěvačka na otvíračce makedonské restaurace Džambulka, kam dorazila s kamarádkou.

"Mám to tam ráda a vracím se tam. V Thajsku je taky krásně, ale přece jenom je to pro nás jiné. V zemích na Balkáně se přece jenom cítím víc domácky," míní. "Navíc třeba do Chorvatska je to o poznání blíž, takže by se tam dal dovézt i můj pes, na kterého musím myslet," dodává Petra.

"Co se mi třeba na makedonské a balkánské kuchyni vůbec moc líbí je to, že umějí pracovat s lilkem. Ten mám moc ráda, ale pořád jsem se to úplně nenaučila," poznamenala na adresu oblíbených cílů Čechů Černocká, která si ve zmíněném podniku vyzkoušela i břišní tance.

Foto: Herminapress.cz