Herečka Petra Horváthová (28) si rozhodně nemůže stěžovat, že by v létě zahálela. Čekají ji Letní Shakespearovské slavnosti a kromě to se vrací do seriálu Cesty domů.

"Přítel Tomáš vstává dřív než já. Probudil se, když zazvonil budík a já mu popřála dobré jitro a jela jsem repliku ze hry. Potom jsem zase usnula jakoby nic. Asi už mi to leze na mozek," smála se herečka, která na tiskovou konferenci zmíněných slavností přišla nevyspalá, protože zkoušeli do dvou do rána.

Ve hře Mnoho povyku pro nic ji čeká postava Beatricie. "Fungujeme teď vedle sebe. V něčem vždycky vycházíte ze sebe, a já jsem podobně výřečná, i když trochu jiným způsobem," uvedla o své nové roli Petra.

Dokonce si začala si se slovy hrát a vymýšlet vtipné hříčky i v běžné konverzaci. "Ve společnosti si ráda dělám legraci z mužů, kteří o mě mají zájem a občas se přistihnu, že používám slovní hříčky jako ona," nechala se slyšet.

Menší roli ve hře, kterou režíruje Jiří Menzel, dostal i Petr Čtvrtníček, jehož zaskočilo, že se musí text učit doslova, protože na oblíbenou improvizaci není prostor.

Kromě Shakespeara ji ale zapřáhne také natáčení oblíbeného seriálu, kam se po menší pauze vrací. "Moc se těším, byli jsme se skvělá parta a vlastně doufám, že pořád jsme, i když se s některými setkám poprvé," dodala Horváthová, kterou jsme zastihli na otvíračce obchodu s kosmetikou Kiehl´s.

Foto: Herminapress.cz