Vzor viděla ve své mamince, která pracuje jako účetní, a tak vystudovala nejprve obchodní akademii. Tam přičichla k divadlu a rozhodla se pro hereckou dráhu. Vystudovala JAMU a brzy poté zakotvila v divadle ve Zlíně. Tady měla možnost se vyhrát – až tak, že získala Cenu Thálie za hlavní roli v dramatu Maryša. Přes záskok za Lenku Krobotovou v Dejvickém divadle se dostala v roce 2010 do Švandova divadla, jehož se stala hvězdou.

"Několikrát se mi povedlo, že jsem málem prošvihla představení. Nikdy ale nedošlo na nejhorší, pokaždé mě zachránili kolegové. Jednou se to stalo ve Zlíně, kdy se výjimečně hrálo od pěti hodin odpoledne, což nebývá zvykem, hrává se od sedmi. Já si šla zrovna zaplavat a před průšvihem mě zachránil telefon s tou příšernou otázkou, která je noční můrou každého herce: „Kde jsi?“ Naštěstí jsem si teprve kupovala vstupenku. Představa, že by telefon zazvonil o pár minut později a já bych si vesele plavala… Brrr," prozradila herečka.

"Po Praze jezdím na kole, jde o to, abych nebyla závislá na pražské dopravě. Ale není to zas tak často, kolegyně Zuzka Onufráková třeba jezdí mnohem častěji. Podle mě to cyklisté mají ve městě těžké, z čehož jsem docela nešťastná. Dýcháte smog, téměř neexistují stojany na kola, všude jsou auta," posteskla si Petra.

Foto: Herminapress