Bohaté vlasy, plné síly a lesku máme dané od přírody, jak budou vypadat po celý náš život je jen na nás. Věhlasná vlasová čarodějka Petra Měchurová vám prozradí své tipy a triky, které vycházejí z její letité praxe!

Správný šampon a regenerace by měly odpovídat kvalitě vlasů, a jejich stavu. Jen tak mohou řešit jejich potřeby. Diagnózu vlasů určí nejlépe odborník. „Vlasy navíc ovlivňuje i stav vlasové pokožky, který se odvíjí od celkového zdravotního stavu těla. Pokud tělu chybí nějaké vitamíny, může se tento nedostatek projevit právě na pokožce, nehtech a vlasech.“

Kvalitu vlasů ovlivňuje genetika, ovšem značný vliv může mít i to, jak se svou kšticí zacházíme. „Často se na vlasech neblaze odráží mechanické vlivy, poškození vlasu nešetrným zacházením, přílišnou snahou je upravovat fénováním, žehlením, natáčením, ale i rozčesáváním. Stejně tak i chemické procesy jako je barvení, trvalá ondulace a vyhlazování vlasů může mít vliv na jejich kondici,“ varuje Petra Měchurová.

Vlas dokáže vrátit do kondice pečující vlasová kosmetika. Podle stupně potřeby se volí přípravky, kdy základem je šampon a péče, přidávat se může maska, hloubková regenerace ve formě ampulí, sér a nočních péčí. V současnoti už i stylingové přípravky stojí na hranici mezi péčí o vlasy a upravováním vlasů. I tyto přípravky totiž už obsahují i výživné a ochranné látky.

„Právě pro domácí péči o vlasy jsou ideální profesionální přípravky, fungující jako „prodloužená ruka kadeřníka“, dodává Petra Měchurová.

Foto: Archiv