Již tento pátek a sobotu přivítá pražské Rašínovo nábřeží II. ročník degustačního festivalu malých a mini českých pivovarů Pivo na Náplavce, na kterém bude k ochutnání více než 100 pivních speciálů od 40 malých českých pivovarů a pivovárků. 

Stejně jako v loňském roce i letos se lze těšit také na limitovanou várku festivalového piva. Tentokrát půjde o 300 litrů 12% světlého ležáku s názvem Vltavský motýlek, jehož výroby se ujal Plzeňský Pašák, vítěz hlasování o nejoblíbenější pivovar minulého ročníku festivalu. Toto pivo bude opět nabízeno v lahvích a v sobotu od 14. hodiny se také bude čepovat.

Gurmánské chuťovky Na festivalu samozřejmě nepůjde jen o pivo, ale též o „pivní“ gastronomii. Šťavnaté hamburgery, grilované ryby, pečené klobásky, smažené brambůrky, chléb se syrečkovou pomazánkou, originální palačinky, vegetariánské speciality a mnohé další pochoutky budou připraveny k ukojení chutí vašich mlsných jazýčků. A kdo si bude chtít od všeho pivního na chvíli odpočinout, pro toho zde budou české limonády, cidery, příp. i něco ostřejšího. A v sobotu od 8 do 14h. bude součástí festivalu také již tradiční farmářský trh.

Pivo-0052

Bleší trh K pivu neodmyslitelně patří i pivní suvenýry a ani na Pivu na Náplavce nebudou chybět. Kromě těch, které seženete u jednotlivých pivovarských stánků, zde budete moci získat také suvenýry s logem Vltavského motýlka. Součástí sobotního programu festivalu pak bude i pivní bleší trh (10 –14h.), kde budou nejen členové pražského Klubu sběratelů pivovarských suvenýrů nabízet svoje přebytky sklenic, tácků, etiket, ale i jiných věcí s pivní reklamou spojených. Pořadatelé myslí i na doprovodný program, o který se postarají jak moderátoři Andrej Polák a Pavel Richta, tak hudební uskupení Calm Season, Hot Wings Band, Fabric Relations, Aurora Jazzband, The Fribbles a také DJ Kid Dynamite, jejichž jazzově-soulovo-swingové tóny vás zajisté nejen rozveselí, ale také roztančí.

Vstup na festival bude zdarma, podmínkou degustace však bude nákup festivalového skleněného džbánku. Týž džbánek budete moci používat jak v pátek, tak v sobotu. Tak ochutnávejte, ochutnávejte a dobře se bavte!

Podle sdělení organizátorů není náplavka v těchto místech tak nízko položená, aby došlo kvůli vyšší hladině vody k jejímu uzavření, jak se nyní děje v jiných částech Prahy. Pro jistotu ale přidáváme weby, kde by případné info o změně bylo uveřejněno: Sledujte www.farmarsketrziste.cz nebo www.pivonanaplavce.cz

Foto: Archiv