S novým rokem vždy přichází také sezona nejrůznějších plesů a bálů. I když je velký rozdíl třeba mezi Plesem v Opeře v Brně a vesnickou mysliveckou tancovačkou, ctít jistá pravidla v oblékání se musí v každém případě.

Zatímco do Opery by muži měli mít frak nebo smoking, na "obyčejný" ples si vystačí s oblekem. I tak se bohužel najde stále více lidí, kteří dress code z neznámého důvodu ignorují a vymlouvají se na to, že se neradi nechávají spoutat pravidly a konvencemi.

V tomto případě to ale není rebelství a výraz silné osobnosti, ale pouhopouhé ignoranství. Každá společenská událost má totiž svá nepsaná nebo psaná pravidla, která je dobré dodržovat.

Jak jsou na tom naše hvězdy a hvězdičky? Umí se na ples obléknout, nebo by měli slavní raději zůstat doma u televize? Podívali jsme se na ples ve stylu Marie Antoinetty v Divadle Hybernia, které 9. dubna uvede muzikál inspirovaný pohnutým osudem francouzské šlechtičny.

Roman Vojtek, jenž si zahraje Ludvíka XVI., s manželkou vsadili na klasiku a udělali dobře. Co se společenského oblečení týče, málokdy se vyplatí experimentovat. V tomto případě si zaslouží pochvalu hlavně kožešinový šál, který záplavu černé rozbil.

To Michaela Dolinová dopadla o poznání hůře. Herečka to za své outfity často schytává, hlavu si z toho ale evidentně nedělá a stále si jde vlastní cestou do módních pekel. Její fialové šaty, z jejichž lesku oči přecházely, plusové body nepřinesly.

Michaela Dolinová

Pokud nějaké takové vlastníte, spalte je, nebo je dejte někomu, koho nemáte moc rádi. Neprospějí vám ani sympatické Míše, které deformují její štíhlou postavu. Ve výsledku vypadá jako přeslazený bonbon.

Radka Pavlovčinová

Talentovaná muzikálová hvězda Radka Pavlovčinová vsadila na rafinované zelené šaty s průstřihy. Pokus dobrý, zejména pánové se měli na dívat, na druhou stranu by se hodily spíše do StarDance nebo na předtančení. V případě plesu je jejich "angažmá" tak trochu na hraně.

Roman Vojtek s manželkou

Foto: Herminapress.cz